„Graham Potter pod ogromną presją, ale Chelsea musi zachować zimną krew”

0
63
Gary Neville powiedział zarządowi Chelsea, aby nie tracił wiary w Grahama Pottera. (zdjęcie: BEM143, Twitter)

Gary Neville uważa, że Chelsea musi zachować spokój i nie rozstawać się z Grahamem Potterem, pomimo fatalnej passy klubu w ostatnim czasie.

Chelsea w sobotę przegrała u siebie z ostatnim w tabeli klubem Southampton. Drużyna Jana Bednarka wygrała 1:0. „The Blues” zostali wygwizdani przez tłum na Stamford Bridge.

Czytaj: Chelsea pozyskała piłkarza, któremu odmówiono pozwolenia na pracę w Premier League

Oznacza to, że Chelsea wciąż odniosła tylko jedno zwycięstwo w 2023 roku i dlatego znajduje się daleko od europejskich miejsc na 10. miejscu w Premier League.

Właściciel Chelsea, Todd Boehly, dużo wydał w styczniowym okienku transferowym, wydając ponad 300 milionów funtów na nowych graczy, aby ulepszyć skład, ale spekulacje na temat przyszłości Pottera jako głównego trenera już się nasilają.

Jednak w swoim najnowszym podcastie Gary Neville Podcast, ekspert Sky Sports wezwał Boehly do zachowania wiary w swojego menedżera i doprowadzenia do końca jego długoterminowego projektu – nawet biorąc pod uwagę presję, pod którą jest.

Gary Neville powiedział zarządowi Chelsea, aby trzymał się Grahama Pottera pomimo rosnącej presji. Drużyna Pottera została wygwizdana z boiska po porażce 0:1 z Southampton w sobotę.

„Właściciel Chelsea, Todd Boehly, musi zachować spokój i załatwić sprawę z Potterem” – mówi Neville.

„Potter jest pod ogromną presją. Widać to po jego twarzy” – powiedział Neville. „Szanse, których nie wykorzystali w drugiej połowie i gwizdy na koniec meczu wydawały się trochę złowieszcze. Właściciele Chelsea sporo zainwestowali w Grahama i jego drużynę… ale muszą trzymać nerwy na wodzy, jeśli chcą to przetrwać”.

„Podejrzewam jednak, że nerwy są wystawiane na próbę, tak jak każdy właściciel, gdy wydałeś tyle pieniędzy i przegrywasz mecze u siebie z najsłabszą drużyną”.

Czytaj: „Nie jestem problemem”

Enzo Fernandez był jednym z ośmiu nowo przybyłych do Chelsea w styczniu, kiedy klub wydał 300 milionów funtów. Pomimo wydania setek milionów funtów na nowych graczy w styczniowym okienku transferowym, marnieją na 10. miejscu w tabeli Premier League. Chelsea wygrała tylko jeden mecz w 2023 roku.