Greenwood zaakceptował przeprowadzkę do giganta Serie A

0
0
Mason Greenwood wybrał nowy klub. Chce dołączyć do giganta. (zdjęcie: hans, x)

Po oszałamiającym sezonie w drużynie La Liga, Getafe, Mason Greenwood po raz kolejny nie może się doczekać kolejnego etapu swojej kariery piłkarskiej.

22-latek stał się niechciany w Man United po tym, jak problemy w życiu osobistym przełożyły się na jego życie i spowodowały problemy w jego karierze zawodowej.

A sprawiły problemy do tego stopnia, że „​​Czerwone Diabły”, które, jak wierzono, były gotowe sprowadzić go z powrotem do drużyny, spotkały się z ostrą reakcją fanów i ostatecznie porzuciły pomysł zobaczenia go ponownie w czerwonej koszulce.

W październiku 2022 roku partnerka Greenwooda oskarżyła go o pobicie, uszkodzenie ciała i próbę gwałtu. Kilka miesięcy później zarzuty jednak wycofano.

CZYTAJ: Pomocnik Manchesteru United został udziałowcem hiszpańskiego klubu

Juventus chce przejąć Masona Greenwooda

Kiedy Sir Jim Ratcliffe przejął piłkarską stronę biznesu i będzie musiał zdecydować co dalej z Greenwoodem.

Rozsądną opcją, którą wybrał Ratcliffe, było wyjaśnienie, że zawodnik nie ma przyszłości w klubie, ale może znaleźć inny klub, który będzie gotowy go przyjąć.

Według Gazzetta dello Sport, Greenwood w sezonie 2023/24 dla drużyny z południowego Madrytu strzelił 10 goli i zanotował sześć asyst, co zapewniło mu zdobycie klubowego trofeum Gracza Sezonu.

Tego rodzaju występy wzbudzały zainteresowanie innych klubów, takich jak FC Barcelona czy Borussia Dortmund, ale Gazzetta dello Sport donosi, że Greenwood dał już Juventusowi zgodę na transfer tego lata i chce się przenieść do Serie A.

Mason Greenwood powiedział „tak” przeprowadzce do Juventusu.

W każdym razie „Zebry” wydają się od dawna kibicować zawodnikowi, a według gazety, jego fanem jest także nowy menedżer, Thiago Motta.

CZYTAJ: Król strzelców La Liga prowadzi rozmowy z klubami Serie A

Jedyną przeszkodą w jakimkolwiek porozumieniu są oczywiście finanse. „Stara Dama” będzie musiała zmierzyć się z wysokimi wymaganiami Manchesteru United, z którym Anglik nadal jest związany kontraktem. „Czerwone Diabły” żądają blisko 40 mln euro za Greenwooda, co może być sporą przeszkodą do przeskoczenia dla turyńczyków.