Grupy w Pucharze Narodów Afryki rozlosowane

0
618
Goal.com

Wczorajszego wieczoru dowiedzieliśmy się, jak zostaną rozlosowane grupy tegorocznego Pucharu Narodów Afryki, który odbędzie się w Egipcie. Jako, że na organizatora turnieju wybrano kraj piramid, to losowanie odbyło się w najlepszym możliwym ku temu miejscu, w Gizie, w otoczeniu grobowców faraonów.

Do grupy A, poza Egipcjanami, trafiły Demokratyczna Republika Konga, Uganda i Zimbabwe. W grupie B o awans zawalczą Nigeria, Gwinea, Madagaskar i Burundi.

Kolejna zestawi ze sobą Senegal, Algierię, Kenię i Tanzanię. W następnych zobaczymy odpowiednio: Maroko, Wybrzeże Kości Słoniowej, Republikę Południowej Afryki, Namibię, Tunezję, Mali, Mauretanię, Angolę, a w ostatniej grupie Kamerun, czyli poprzedniego gospodarza, zanim ten tytuł został mu odebrany, Ghana, Benin, Gwinea-Bissau.

Jak co turniej, faworytem będzie Egipt, który wygrywał najczęściej, bo aż 7 razy, a także Kamerun, którzy będą bronić złotego medalu, piątego w kolekcji. Nie powinno się również skreślać Nigerii, Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.