Grzegorz Krychowiak odpowiada na brak powołania do reprezentacji i trafia do jedenastki kolejki Saudi Pro League

0
32
Grzegorz Krychowiak w Saudi Pro League; zdjęcie: PSN Futbol: Twitter

Wśród ogłoszonych niedawno nazwisk powołanych na trwające aktualnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed pierwszymi meczami eliminacji do Mistrzostw Europy, zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Teraz Polak został wybrany do jedenastki kolejki Saudi Pro League.

W sobotę zespół Grzegorza Krychowiaka mierzył się z Al-Raed. W spotkaniu padł remis 2:2, a pierwsze z trafień dla Al-Shabab należało do Polaka, który umieścił piłkę w siatce w 58 minucie gry.

Grzegorz Krychowiak od dłuższego czasu nie zachwycał swoją dyspozycją, przez co nawet fani Al-Shabab z wściekłością zarzucali mu brak zaangażowania.

Przeczytaj jeszcze: Erling Haaland opuści mecz Norwegii z Hiszpanią  w ramach eliminacji do Euro 2024

Formą zaprawionego w reprezentacyjnych bojach pomocnika nie zachwycił się również nowy selekcjoner Fernando Santos, który pominął go wśród powołanych na trwające zgrupowanie. 

Nieobecność 98-krotnego reprezentanta Polski wywołała spore poruszenie w środowisku piłkarskim, biorąc pod uwagę, że u poprzedników Santosa, był on z reguły traktowany jako jeden z filarów, nawet w przypadkach gorszej dyspozycji. 

Zobacz także: Kylian Mbappé jest coraz ważniejszy dla Francji

Polacy swoje pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rozegrają już 24 marca, kiedy w Pradze zmierzą się z Czechami. Trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie ich rywalem będzie Albania.

Jak poradzi sobie reprezentacja bez niedawnego filaru? Czy Krychowiak wywalczy sobie powrót do reprezentacji?