Guardiola chce gwiazdę Chelsea

0
35
Manchester City spełni życzenie Guardioli? Chodzi o transfer gwiazdy Bayernu Monachium. (foto: city, twitter)

Manchester City ma tego lata kilku graczy na oku i niewiele wskazuje na to, że klub zwolni wydatki, mimo że został oskarżony o ponad 100 naruszeń zasad finansowych Premier League. Według dziennikarza Fabrizio Romano jednym z graczy, których chcą panujący mistrzowie, jest Ben Chilwell z Chelsea.

Czytaj: Ralf Rangnick w Liverpoolu!

Romano pisze, że Man City od dawna interesuje się Chilwellem, ale że jest tylko jednym z kilku nazwisk branych pod uwagę przez Guardiolę na letnie transfery.

Ben Chilwell może zacząć od nowa w Manchesterze. (zdjęcie: Chelsea, Twitter)

Chilwell miał kilka dobrych okresów w koszulce Chelsea, ale miał też wiele problemów z kontuzjami, które zakłóciły jego karierę na Stamford Bridge.

Czytaj: Guardiola nigdy nie chciał Haalanda

Dopiero się okaże, czy City zaryzykuje z reprezentantem Anglii, czy zamiast tego spróbuje podpisać kontrakt z kimś z krótszą historią kontuzji, ale nie ma wątpliwości, że gdyby mógł pozostać bez kontuzji, dobrze pasowałby do drużyny Pepa Guardioli.

Joao Cancelo został wypożyczony do Bayernu Monachium w styczniu i wiele wskazuje na to, że jest skończony w City. W ten sposób Chilwell może być zastępcą, który może przyczynić się do ofensywy w taki sam sposób, jak zrobił to Cancelo.