Gwiazda Bundesligi Marcus Thuram gotowy na transfer

0
17
Marcus Thuram

W tym sezonie Thuram znajduje się na radarach największych klubów. Po rozegraniu 100 meczów na Gladbach 25-latek pokazał, że jest gotowy na większe zadania. W czwartek przyszło potwierdzenie, że jest gotowy na odejście tego lata.

Kluby Bundesligi intensywnie pracowały, aby przekonać Thurama do przedłużenia, ale francuski napastnik zdał sobie sprawę, że skorzysta z okazji jako wolny agent, gdy umowa wygaśnie tego lata.

CZYTAJ: Czy to koniec marzeń Lecha Poznań?

Nic dziwnego, że Manchester United, Chelsea, Bayern Monachium, Inter Mediolan i Juventus są powiązane z 25-latkiem. W tym sezonie Thuram pokazał, że potrafi grać przez cały sezon. Tylko Niclas Füllkrug strzelił więcej bramek w Bundeslidze (16), o 3 więcej niż Francuz (13).

W ostatnich latach częścią strategii było rozwijanie zawodników i w pewnym momencie puszczanie ich, bo nie można ich zatrzymać na zawsze. Idealnie wolelibyśmy sprzedawać zawodników i otrzymywać dochód ze sprzedaży, tak nie jest w tym przypadku” – mówi sucho dyrektor sportowy Gladbach na stronie internetowej klubu.

W marcu Manchester Evening News poinformował, że Manchester United kontaktował się z gwiazdą Bundesligi w sprawie potencjalnego transferu. Teraz Thuram jest gotowy do wyjścia.

CZYTAJ: Moisés Caicedo, Nicolò Barella i Matheus Nunes to trzy opcje za Bellinghama