Gwiazda Kanady i Lille, Jonathan David jest idealny dla hiszpańskiego futbolu

0
19
Jonathan David ma fantastyczny sezon; zdjęcie: Jack Fawcett: Twitter

Gwiazda Kanady i Lille, Jonathan David jest w tym sezonie w świetnej formie w Ligue 1, wyrównując się z Kylianemn Mbappe na szczycie listy strzelców. Powołując się na Fabrizio Romano, wiemy że David chciałby przenieść się do La Liga.

David ma 22 gole i 4 asysty w 33 występach w tym sezonie dla Lille, z czego 20 w lidze francuskiej. Pomimo faktu, że Lille jest na 5 miejscu i strzeliło 17 goli mniej niż Paris Saint-Germain, David idzie krok za krokiem z Mbappe. Jego gole to ponad jedna trzecia goli Lille w Ligue 1 (56).

Pisząc w swojej ekskluzywnej kolumnie Substack, Romano wyjaśnił, że RB Lipsk jest gorący w pościgu.

Zobacz jeszcze: Haaland rozgrzewa się przed meczem z Bayernem

Powiedziałem o Lipsku, ale jestem pewien, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach będzie więcej klubów w wyścigu. Powiedziano mi, że chciałby La Liga lub Premier League jako miejsca docelowe. Myślę, że jest idealny do hiszpańskiego futbolu.

Prawdopodobnie wyciągnięcie Davida wymagałoby znacznych funduszy, co ogranicza szanse na jego przybycie do La Liga. Teoretycznie tylko Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt byłyby w stanie to zrobić, a nawet te dwa ostatnie wydają się mało prawdopodobne, aby przedłużyć się o gracza, który nie będzie ich główną gwiazdą tego lata.

Przeczytaj także: Romelu Lukaku wróci na Stamford Bridge według La Gazzetta dello Sport