Gwiazda Liverpoolu Mohamed Salah i Jürgen Klopp reagują na ich kłótnię

0
0
Kłótnia Salaha z Kloppem. (zdjęcie: Mlungisi Ntshangase, x)

Mohamed Salah i Jürgen Klopp z Liverpoolu znaleźli się w centrum uwagi po sprzeczce przy linii bocznej podczas niedawnego starcia z West Hamem. Incydent wywołał pytania o harmonię w obozie na Anfield i wywołał spekulacje na temat przyszłości Salaha w klubie.

Dramat rozegrał się podczas meczu Liverpoolu z West Hamem w Premier League, kiedy Salah został wprowadzony na boisko z ławki w 79. minucie. Napięcie wzrosło, gdy Salah wszedł na boisko natychmiast po tym, jak Michail Antonio strzelił wyrównującego gola dla gospodarzy, co doprowadziło do gorącej wymiany zdań pomiędzy Salahem i Kloppem na linii bocznej.

Mo Salah i Klopp kłócili się ze sobą, zanim piłkarz wszedł na boisko.

Doniesienia sugerują, że do starcia doszło na skutek złamania przez Salaha zasady „interakcji” Kloppa, która kładzie nacisk na komunikację pomiędzy menadżerem a zmiennikami przed wejściem na boisko. Widoczne niezastosowanie się Salaha do tej zasady wywołało kłótnię, która doprowadziła do braku interakcji między nim a Kloppem nawet po zakończeniu meczu.

CZYTAJ: Pep Guardiola mówi o zmaganiach o tytuł w Premier League

W następstwie incydentu, Klopp próbował bagatelizować sytuację, stwierdzając, że zajęto się nią w szatni i uważa, że ​​sprawa została rozwiązana. Salah nabrał jednak wody w usta, dając do zrozumienia ukryte napięcie swoim tajemniczym komentarzem na temat „ognia”, gdyby miał dalej wypowiadać się w tej sprawie.

Po meczu Salah odmówił udzielania wywiadów prasie, twierdząc: „Jeśli dzisiaj przemówię… wybuchnie pożar.”

Z kolei Klopp powiedział: „Czy mogę ujawnić, co zostało powiedziane? Nie, ale rozmawialiśmy już o tym w szatni. Wszystko już za nami. Dla mnie to już koniec. Tyle.”

Pomimo tej kłótni, w Liverpoolu mają nadzieję, że wszelkie różnice między Salahem a Kloppem zostaną szybko rozwiązane. Gracze otrzymali kilka dni wolnego po meczu, a spotkanie zaplanowano na wtorek w celu omówienia i rozwiązania wszelkich utrzymujących się napięć. Miejmy nadzieję, że obie strony wszystko sobie wyjaśnią, zapomną o tym incydencie i skupią się na nadchodzących spotkaniach.

Niepewna przyszłość Liverpoolu

Do starcia doszło w niepewnym momencie dla Liverpoolu, w związku z ciągłymi spekulacjami na temat przyszłości Mohameda Salaha w klubie. Doniesienia sugerują, że Salah wzbudził zainteresowanie klubów z Arabii Saudyjskiej, co podsyciło pogłoski o potencjalnym odejściu w letnim oknie transferowym. Dodatkowo zbliżające się odejście Jürgena Kloppa pod koniec sezonu zwiększa niepewność co do przyszłości Liverpoolu, a klub stoi w obliczu możliwości, że nie uda mu się zdobyć dodatkowych trofeów przed jego odejściem.

CZYTAJ: Oficjalnie: Brazylijczyk opuści Chelsea po zakończeniu sezonu

Remis Liverpoolu z West Hamem zadał cios ich aspiracjom do tytułu, pozostawiając ich na trzecim miejscu w tabeli Premier League, pięć punktów za wiodącym Arsenalem, na trzy mecze przed końcem. Starając się ocalić swoje nadzieje na tytuł i utrzymać przewagę konkurencyjną, Liverpool musi pokonać wewnętrzne napięcia i zewnętrzne wyzwania, aby zakończyć sezon z dobrą notą.