Gwiazda Manchesteru United zmaga się z wysokim poziomem stresu

0
0
Dimitar Berbatow wypowiedział się na temat przyszłości Masona Mounta. (zdjęcie: The United Stand, Twitter)

Mason Mount z Manchesteru United zmaga się z wysokim poziomem stresu i wydaje się „zagubiony” w klubie.

Według byłego napastnika Man United Dimitara Berbatow, Mason Mount zmaga się z „wysokim poziomem stresu” i wydaje się „zagubiony” w klubie.

Mount, który dołączył do Man United z Chelsea latem za 60 milionów funtów, musiał stawić czoła wyzwaniom związanym z ugruntowaniem swojej pozycji na środku pola w drużynie Erika ten Haga, a kontuzje dodatkowo komplikowały jego początek sezonu.

CZYTAJ: David de Gea odmówił ogromnego wynagrodzenia za grę z Cristiano Ronaldo

Berbatow wyraził swoje obawy dotyczące występu Mounta, stwierdzając: „Wszyscy wiemy, że Mount musi się poprawić, ponieważ nie grał dobrze od czasu dołączenia do Man United”.

Była legenda United podkreśliła, że Mount wydaje się niepewny, czy pasuje do systemu drużyny, opisując go jako okazjonalnie „trochę zagubionego”. Berbatow docenił jakość Mounta, ale podkreślił potrzebę konsekwentnego wywiązywania się z obowiązków.

Bułgar poruszył także kwestię wpływu znacznej ceny Mounta na zawodnika, zauważając: „Został kupiony za duże pieniądze, co wiąże się z dużymi oczekiwaniami, jego poziom stresu będzie wysoki”. Berbatow podkreślił presję wywieraną na Mounta, aby sprostał wysokim oczekiwaniom związanym z opłatą transferową.

CZYTAJ: Declan Rice przyznaje, że czuł presję w Arsenalu

Dimitar Berbatow mówi, że Mason Mount „musi się postarać i pokazać jakość, którą wszyscy znamy”.

Pomimo trudnego początku sezonu dla Man United, Mount w dobrej formie może okazać się kluczowym atutem. 24-letni pomocnik w ostatnich tygodniach zasiadał na ławce rezerwowych i został wykluczony z dwóch ostatnich składów Anglii. Mount wykorzystał listopadową przerwę na mecze międzynarodowe, aby nabrać sił w swoim rodzinnym mieście Portsmouth.

Mason Mount stoi przed zadaniem udowodnienia swojej wartości kibicom United, a lepszy występ może przyczynić się do regeneracji zespołu zarówno w Premier League, jak i Lidze Mistrzów. Najbliższym meczem Man United po przerwie międzynarodowej będzie niedzielny mecz wyjazdowy z Evertonem na Goodison Park.