Gwiazdor NBA ukarany za komentarze homofobiczne

0
126
Anthony Edwards został ukarany grzywną w wysokości 40 000 USD za używanie „obraźliwego i uwłaczającego języka” w mediach społecznościowych. Źródło: Twitter

Liga NBA nałożyła na Anthony’ego Edwardsa grzywnę w wysokości 40 000 USD za komentarze homofobiczne.

Edwards rozpoczyna swój trzeci sezon w NBA.

Gwiazda Minnesota Timberwolves, Anthony Edwards, został we wtorek ukarany przez NBA grzywną w wysokości 40 000 dolarów za homofobiczne komentarze, które wygłosił na swoim koncie na Instagramie.

„Edwards został ukarany grzywną w wysokości 40 000 dolarów za używanie obraźliwego i uwłaczającego języka w mediach społecznościowych” – powiedział w oświadczeniu Byron Spruell, prezes operacyjny ligi koszykarskiej.

Dwa tygodnie wcześniej strzelec, który w sierpniu skończył 21 lat, zamieścił na Instagramie filmik nakręcony z samochodu, przedstawiający grupę mężczyzn stojących nocą na ulicy, niektórzy bez koszul.

Edwards wygłaszał homofobiczne komentarze

W usuniętym filmie 22-latek skomentował ich ubiór, co zostało uznane za obraźliwe. – Patrzcie, na jakim świecie przyszło mi żyć – rzucił na koniec filmiku. Post stał się później wirusowy na Twitterze, wywołując falę krytyki.

Prezes zespołu Minnesota Timberwolves, Tim Connelly, wyraził całkowite rozczarowanie Anthonym Edwardsem po tym, jak gracz wyraził homofobiczne komentarze do społeczności LGBTQ + w filmie opublikowanym na jego stronie na Instagramie w weekend.

Czytaj: Najwyższa cena w historii za kartę kolekcjonerską NBA

Edwards przeprosił społeczność LGBTQ +

Po ostrej krytyce, jaką otrzymał od opinii publicznej w mediach społecznościowych, gracz Timberwolves przeprosił.

„To, co powiedziałem, było niedojrzałe, obraźliwe i lekceważące, i bardzo przepraszam” – napisał na Twitterze. „Niedopuszczalne jest dla mnie lub kogokolwiek używanie tego języka w tak obraźliwy sposób, nie ma dla tego usprawiedliwienia. Zostałem lepiej wychowany, niż to, co pokazałem!”

Strzelec, który w zeszłym sezonie zdobywał średnio 21,3 punktu na mecz, jest jedną z wschodzących gwiazd NBA.

Edwards jest również znany ze swojej roli drugoplanowej w popularnym filmie „Hustle” („Rzut życia”), wydanym w tym roku, z Adamem Sandlerem i hiszpańskim Juancho Hernangomezem, również graczem NBA.