Gwiazdor Realu Madryt odrzucił transfer do Liverpoolu w 2017 roku

0
0
Gwiazda Realu Madryt Rodrygo bez ogródek wyjawił, że odrzucił transfer do Liverpoolu. (zdjęcie: rob, x)

Gwiazdor Realu Madryt, Rodrygo, ujawnił, że odrzucił transfer do Liverpoolu w 2017 roku.

Co zaskakujące, 23-letni Rodrygo przyznał się, że odrzucił szansę gry w Premier League.

Brazylijski napastnik, który dołączył do Los Blancos w 2019 roku, dwa lata wcześniej otrzymał od The Reds ofertę w wysokości 3 milionów euro, ale odrzucił możliwość gry na Anfield na rzecz dokończenia edukacji w Ameryce Południowej.

„Prawie dołączyłem do Liverpoolu w 2017 roku, transakcja została zawarta za 3 miliony euro” – powiedział Rodrygo The Guardian.

„Transakcja się nie udała, bo powiedziałem nie. Chciałem zostać w Santosie, stworzyć historię, dokończyć edukację i odejść, mimo że oferta z Liverpoolu była bardzo dobra.”

CZYTAJ: Liverpool złożył rekordową klubową ofertę za gwiazdę Realu Madryt

Rodrygo przyznaje, że transfer do Liverpoolu nie powiódł się, ale Jürgenowi Kloppowi wszystko się udało

Pomimo szokującego wyznania 23-latka, fani Liverpoolu nie będą żywić żadnej urazy. Błyskawiczny wpływ Mohameda Salaha po jego transferze z AS Romy w tym samym roku przeszedł do historii jako jedno z największych przedsięwzięć klubu w historii.

Oczywiście posiadanie Rodrygo w zespole dałoby Kloppowi znacznie szersze możliwości, ale Niemiec jest zadowolony z rozwoju sytuacji.

Odkąd Rodrygo dołączył do Los Blancos prawie pięć lat temu, któremu pozostało nieco ponad cztery lata kontraktu i którego wartość szacuje się na aż 100 milionów euro według Transfermarkt, bezpośrednio przyczynił się do zdobycia 92 bramek w 207 meczach we wszystkich rozgrywkach.

CZYTAJ: Polak, bilardzista sosnowieckiego klubu wygrał zawody Pucharu Świata!