Harry Maguire ma pełne zaufanie

0
120
Maguire z powrotem na boisku. (foto: united, twitter)

Wyglądało to prawie tak, jakby kontuzja Harry’ego Maguire’a była w odpowiednim momencie. Nie to, że życzymy sobie kontuzji zawodników, ale szalenie mocno wybuchło wokół gracza, który przyciąga wyjące chóry krytyków, gdy nosi strój Man United lub angielskiej drużyny narodowej.

Teraz 29-latek ma przerwę, skupiając się na rehabilitacji bez konieczności odpowiadania na te same pytania z angielskiej prasy. Erik ten Hag wychodzi teraz i oczyszcza drogę dla Maguire’a, aby miał więcej spokoju, gdy wróci na arenę walki po kontuzji.

„Harry Maguire, van de Beek i Wan-Bissaka wracają na boisko. Po dzisiejszym treningu wraz z ekipą medyczną zdecyduję, czy zagrają w czwartkowym meczu Ligi Europy” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej Ten Hag.

„Maguire zawsze będzie odgrywał ważną rolę dla zespołu. Jest kontuzjowany i bardzo się cieszę, że wrócił. Jest zawodnikiem o wielkich umiejętnościach, a kiedy gra dobrze, to jest fantastycznym zawodnikiem”.

Z powodu kontuzji Varane’a, szansa otwiera się również dla kapitana United. Erik ten Hag wypowiedział się w tej sprawie, Maguire jest wielkim atutem Man United.

Z powrotu do gry Maguire’a z pewnością zadowolony jest też Gareth Southgate. Selekcjoner Anglików zamierza zabrać obrońcę Manchesteru United na mundial i z pewnością wolałby, aby Maguire grał regularnie w nadchodzących tygodniach.

Czytaj: Harry Maguire właśnie ujawnił hipokryzję Garetha Southgate

Manchester United najbliższe spotkanie rozegra w czwartek 27 października. Czerwone Diabły zmierzą się z Sheriffem Tyraspol w 5. kolejce Ligi Europy.