Harry Redknapp „Król Dżungli” idzie w ślady Neila Warnocka

0
31
Redknapp rozważa powrót do zarządzania.

Mówi się, że Harry Redknapp rozważa szokujący powrót do zarządzania w Leeds United, jeśli klub poprosi go o powrót z emerytury.

Jeśli jest jedna rzecz, w której właściwie emerytowany menedżer Harry Redknapp ma doświadczenie, to jest to walka na dole tabeli. 75-latek, który nie zarządzał klubem od czasu opuszczenia Birmingham City w 2017 roku, poważnie rozważy powrót, jeśli Leeds, który wciąż szuka menedżera, poprosi o to.

Leeds zwolniło Jesse’ego Marscha na początku tego miesiąca i jak dotąd nie udało im się znaleźć zastępcy. Daily Mirror donosi dzisiaj, że Redknapp jest alternatywą i że były menedżer Tottenhamu (który przez krótki czas był menadżerem reprezentacji Jordanii) skontaktował się z Leeds i wyraził zainteresowanie.

Leeds zostało odrzucone przez szefa West Bromwich, Carlosa Corberána, i przeprowadziło rozmowy z głównym trenerem Rayo Vallecano, Andonim Iraola i Arne Slotem z Feyenoord.

Czytaj: Man United rozważa już latem zakup pomocnika

Redknapp ma dobre doświadczenie w utrzymywaniu drużyn z dala od degradacji w Premier League. Prowadził Portsmouth w 2006 roku, odnosząc zaledwie dwie porażki w ostatnich 10 meczach, co zapewniło im status w Premier League.

Odkąd przeszedł na emeryturę, 75-latek pojawił się w programie I’m A Celebrity Get Me Out Of Here, gdzie został koronowany na „Króla Dżungli” w 2018 roku.

Starsi wracają do gry

Jeśli wróci do drużyny z Leeds, Redknapp podąży za swoim kolegą, 74-letnim Neilem Warnock, który wrócił niedawno w emerytury, aby przejąć stery w Huddersfield do końca sezonu.

Michael Skubala przejął tymczasową odpowiedzialność za drużynę Leeds po odejściu Marscha. Najbliższe dwa mecze z Southampton i Evertonem zadecydują o przyszłości w Premier League.

Leeds wydał oświadczenie, pisząc: „Leeds United może potwierdzić, że Michael Skubala będzie nadal prowadził pierwszą drużynę mężczyzn w nadchodzących meczach klubu.”

Czytaj: Jesse Marsch i Southampton zakończyli negocjacje