Hat-trick Lukaku i rekord Ibrahimovicia w jednym meczu

0
33
Ibrahimović gra w reprezentacji Szwecji od 2001; zdjęcie: Frank Khalid OBE: Twitter

Romelu Lukaku został bohaterem meczu Belgia – Szwecja w eliminacjach do Euro 2024. Napastnik popisał się hat-trickiem, który dał zwycięstwo 3:0. W tym samym spotkaniu Zlatan Ibrahimović został najstarszym piłkarzem w historii tych rozgrywek.

Po półtora roku w barwach reprezentacyjnych przełamał się Romelu Lukaku. Napastnik Belgii skompletował hat-tricka w meczu ze Szwecją. 29-latek najpierw dostał precyzyjne dośrodkowanie od Dodiego Lukebakio i uderzył głową w sam róg.

W drugiej połowie dołożył jeszcze dwa trafienia. Belgia wygrała na wyjeździe 3:0.

Przeczytaj jeszcze: Prezydent Barcelony o powrocie Messiego do Barcelony

Poprzednio gola dla swojego kraju strzelił w październiku 2021 w półfinale Ligi Narodów z Francją. Od tamtej pory grał mało z powodu urazów, a jak już grał to, był nieskuteczny.

Szwedom nie pomogło wejście Zlatana Ibrahimovicia. Napastnik w wieku 41 lat, pięciu miesięcy i 21 dni stał się najstarszym piłkarzem, który wystąpił w eliminacjach do Euro, bijąc rekord włoskiego bramkarza Dino Zoffa. Na murawę wszedł w 73 minucie, zmieniając Alexandra Isaka.

Dla Ibry to kolejny rekord w ciągu kilku dni. W zeszłym tygodniu stał się najstarszym strzelcem w historii Serie A, trafiając do siatki w meczu Milanu z Udinese.

Szwecja okazji do zmazania plamy poszuka tak jak i Polska, w poniedziałek. Drużyna ze Skandynawii podejmie u siebie Azerbejdżan.