Hiszpańscy giganci celują w pozyskanie obrońcy Milanu

0
0
Duże zainteresowanie Realu Madryt Malickem Thiawem. (zdjęcie: AC Milan - FR, x)

Obrońca AC Milanu, Malick Thiaw, stał się w tym sezonie kluczowym zawodnikiem „Rossoneri” pomimo kontuzji i w tej sytuacji młody Niemiec wzbudził zainteresowanie czołowych klubów, które chcą go pozyskać.

Według Sport Bild, Real Madryt aktywnie pracuje obecnie nad podpisaniem kontraktu z 22-letnim obrońcą. Tym bardziej, że jego cena będzie dość przystępna – do 30 mln euro, mimo że ma stosunkowo długi kontrakt z AC Milanem, który obowiązuje do 2027 roku.

Real Madryt intensywnie pracuje nad pozyskaniem Malicka Thiawa. Jego wartość szacuje się na około 30 milionów euro.

Thiaw w tym sezonie rozegrał zaledwie 17 meczów w Serie A z powodu kontuzji uda, przez którą nie mógł grać przez ponad dwa miesiące, ale gdy tylko Niemiec wrócił do akcji, od razu zajął miejsce w podstawowym składzie drużyny Stefano Pioli.

CZYTAJ: Pomocnik Realu Madryt jest niezadowolony i zamierza opuścić zespół

Przypomnijmy, że obecnie w mediach krąży informacja o rezygnacji głównego trenera AC Milanu, którą skomentował prezes „Rossoneri” Paolo Scaroni.

W kontekście utraty przez Inter Scudetto i odpadnięcia z Ligi Europy coraz częściej mówi się o rezygnacji głównego trenera AC Milanu Stefano Pioli, ale prezes „Rossoneri” Paolo Scaroni prosi opinię publiczną, aby poczekała z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków.

„Czy mogę potwierdzić, że nie będzie już naszym trenerem? Nie, nie potwierdzę tego. Naszym trenerem jest Pioli, w tej chwili i do końca sezonu będzie naszym trenerem. Oczekuję, że Stefano sprawi, że wygramy mecze, które chcemy wygrać, i zapewni nam drugie miejsce. Potem pod koniec sezonu Pioli i zarząd dokonają ocen na przyszłość. Wolałbym uniknąć tego tematu do końca sezonu” – powiedział Scaroni.

CZYTAJ: Milan ponownie zainteresował się jednym z najlepszych strzelców Bundesligi