Holenderski piłkarz został aresztowany. Czeka go ekstradycja

0
3
Quincy Promes się doigrał. Prokuratura domaga się ekstradycji. (zdjęcie: Maimunka News, x)

De Telegraaf donosi, że holenderski napastnik Spartak Moskwa został zatrzymany przez lokalną policję w Dubaju.

Stało się to po wniosku holenderskiej prokuratury o ekstradycję piłkarza. Zgodnie z decyzją amsterdamskiego sądu, Quincy Promes ma odsiedzieć 7,5 roku więzienia za dźgnięcie kuzyna w kolano i przemyt ponad 1350 kg kokainy.

Quincy Promes na wniosek Holandii został aresztowany przez władze w Dubaju. Zawodnik został skazany w ojczyźnie na siedem i pół roku więzienia – informuje De Telegraaf.

W 2021 roku podpisano traktat ekstradycyjny między Holandią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, zezwalający na ekstradycję Promesa do jego rodzinnego kraju.

Z czasem ruszył proces przeciwko piłkarzowi, doszło nawet do jego skazania, ale piłkarz nic sobie z tego nie robił. Rosja nie ma bowiem podpisanej umowy z Holandią o ekstradycji.

32-latek nie pojawiał się na rozprawach w sprawie dźgnięcia kuzyna nożem w nogę, a także handel kokainą. Za pierwsze przestępstwo wymierzono mu karę półtora roku więzienia. Udział w rozprowadzaniu narkotyków to kolejne sześć lat.

CZYTAJ: Arteta odmówił komentarza w sprawie kontrowersyjnego incydentu podczas meczu Ligi Mistrzów

29 lutego Promes został zatrzymany na lotnisku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po ucieczce z miejsca wypadku samochodowego, który miał miejsce w tym kraju. Nie pozwolono mu na opuszczenie kraju i doszło do jego zatrzymania podczas próby odlotu wraz z resztą uczestniczących w zgrupowaniu graczy Spartaku.

Quincy Promes został aresztowany w Dubaju. Zatrzymanie ma związek z wnioskiem o ekstradycję złożonym przez Holandię.

Z doniesień wynika, że do wczoraj Promes przebywał w areszcie domowym, ale obecnie został przeniesiony do więzienia. Teraz Holendrzy będą dążyć do ekstradycji w celu odsiadki wymierzonego wyroku łącznie siedmiu i pół roku bezwzględnego więzienia.

Gracz może jednak odwołać się od decyzji w sprawie jego ekstradycji.

CZYTAJ: Kluby Premier League chcą napastnika Bundesligi, który zachwyca formą