0
11
Hubert Hurkacz: zdjęcie: Hubert Hurkacz: Twitter

Hubert Hurkacz po pięciosetowym boju pokonał Davida Goffina w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa.

Otwarcie pierwszego seta przyniosło przełamanie w wykonaniu belgijskiego tenisisty, do czasu aż Hurkacz wyrównał wynik spotkania.

W ósmym gemie najlepszy polski tenisista wykorzystywał trzeciego break pointa i po raz drugi w secie przełamał rywala, a w kolejnym gemie wygrał do zera.

Zobacz jeszcze: Milan przypieczętował awans do Ligi Mistrzów wygrywając z Juventusem w Serie A

Drugi set lepiej rozpoczął Polak, który prowadził już 3:1 jednak w ósmej partii oddał podanie rywalowi, a po chwili dał się ponownie przełamać i przegrał 7:5.

W trzecim secie belgijski tenisista prowadził już 3:1 jednak popularny Hubi dwukrotnie przełamał rywala i wygrał seta 6:4.

Czwarty set to słaba gra tenisisty z Wrocławia, który przegrał 6:2.

W decydującym o końcowym zwycięstwie piątym secie Hurkacz zagrał dużo lepiej niż w poprzednim secie i wygrał 6:4.

Przeczytaj także: Arsenal ustanowił nowy rekord bramek w Premier League, wygrywając 5:0 z Wolves