Strona główna Tenis Hurkacz autorem sensacji. Polak pokonał 6. rakietę świata!

Hurkacz autorem sensacji. Polak pokonał 6. rakietę świata!

0
Hurkacz autorem sensacji. Polak pokonał 6. rakietę świata!

Życiowy sukces Huberta Hurkacza. Polak awansował do ćwierćfinału turnieju w Dubaju, pokonując 6 rakietę świata Keia Nishikoriego. Wrocławianin po raz pierwszy w karierze ograł zawodnika z pierwszej dziesiątki światowego rankingu.

W dzisiejszym meczu o ćwierćfinał turnieju w Dubaju Hurkacz pokonał Japończyka Kei Nishikoriego w 3 setach. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 5:7, 6:2 dla Polaka. Kei Nishikori był faworytem do zwycięstwa w całym turnieju. Sukces Hurkacza jest więc wielką sensacją. Wygrana Hurkacza była jego pierwszym w karierze zwycięstwem nad tenisistą z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W przeszłości Hurkacz dwa razy grał z tenisistą z pierwszej dziesiątki rankingu. W obu przypadkach jego rywalem był Marin Cillic. Pomimo stawiania oporu, to Cillic za każdym razem był lepszy. Dzisiejsza wygrana nad Nishikorim może być dla Polaka zastrzykiem dodatkowej energii.

To dla mnie bardzo cenne zwycięstwo, bo to moja pierwsza wygrana z zawodnikiem z Top10. To da mi duży zastrzyk pewności siebie. Postaram się kontynuować dobrą passę

– cytat: źródło

Występ Polaka w ćwierćfinale imprezy w Dubaju będzie jego debiutem w 1/4 finału turnieju rangi ATP500. Hurkacz zagra z ubiegłorocznym półfinalistą turnieju Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Grecki tenisista również jest zawodnikiem  pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Grek jest obecnie na 5 miejscu.

Tenisiści grali ze sobą ostatnio tydzień temu w Marsylii. Tsitsipas wyeliminował wtedy Hurkacza w II rundzie, a potem wygrał cały turniej. Tsitsipas jest o wiele wyżej w rankingu od Hurkacza, ma na koncie więcej wygranych i grał już w turnieju w Dubaju. Będzie dlatego faworytem spotkania.

Niezależnie od wyniku ćwierćfinału, Polak zaliczy spory awans w rankingu, dzięki zdobytym podczas turnieju w Dubaju punktów.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło

źródło artykułu: eurosport