Strona główna Tenis Hurkacz w kolejnym dużym turnieju. W II rundzie ATP Miami może zmierzyć się ze zwycięzcą Indian Wells.

Hurkacz w kolejnym dużym turnieju. W II rundzie ATP Miami może zmierzyć się ze zwycięzcą Indian Wells.

0
Hurkacz w kolejnym dużym turnieju. W II rundzie ATP Miami może zmierzyć się ze zwycięzcą Indian Wells.

Wraz ze wzrostem formy, rośnie liczba prestiżowych turniejów, w których pojawia się Hubert Hurkacz. Po znakomitym wyniku w Indian Wells Polak zakwalifikował się do ATP Miami. Wrocławianin już w II rundzie turnieju ma szansę zmierzyć się z 4. rakietą świata i zwycięzcą zakończonego Indian Wells, Dominicem Thiemem.

Dzięki zwycięskiemu marszu w Indian Wells, gdzie Hurkacz pokonał samych trudnych rywali — PouilleShapovalovNishikori — i uległ dopiero w ćwierćfinale Rogerowi Federerowi, Wrocławianin zapewnił sobie miejsce w głównej drabince turnieju ATP 1000 w Miami. Dla Polaka będzie to drugi, po debiucie w Indian Wells, występ w turnieju tej rangi. Jeżeli Hurkacz dobrze rozegra pierwszy mecz, to w kolejnej rundzie czekać będzie na niego Dominic Thiem, zwycięzca zakończonego w niedzielę Indian Wells.

W I rundzie turnieju Hurkacz zmierzy się z Włochem Matteo Berrettinim. Będzie to ich drugie spotkanie. Poprzednie starcie, w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2018, wygrał Włoch. Czy tym razem będzie inaczej? Są na to duże szanse, ponieważ Hurkacz ma na swoim koncie w tej chwili więcej osiągnięć od Włocha, a co za tym idzie bogatsze doświadczenie. Spotkanie zapowiada się również na zacięty mecz. Zawodnicy mają podobne warunki fizyczne i dzielą ich tylko dwa miejsca w rankingu na korzyść Włocha.

Hubert Hurkacz ma bardzo udaną pierwszą część sezonu. Jego forma ciągle rośnie. Wyniki są coraz lepsze, a gra i zwycięstwo z tenisistą z pierwszej 10. rankingu nie jest już marzeniem, a faktem. Dobra passa, jaka ostatnio nie opuszcza Hurkacza, owocuje w przesuwanie się wyżej w rankingu i awanse do najważniejszych turniejów. Wrocławianin rozpoczął rok od 87. miejsca w rankingu, a dzięki ćwierćfinałom w Dubaju i Indian Wells awansował o kilkadziesiąt oczek w górę. Obecnie zajmuje 54. pozycję. Jest to jego najwyższa lokata w karierze. Miejmy nadzieję, że po występie w ATP Miami Hurkacz ponownie przesunie się wyżej w klasyfikacji.

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie: źródło