Ian Maatsen wypowiedział się na temat swojej przyszłości w Chelsea

0
1
Czy jego czas w klubie już dobiegł końca? (zdjęcie: Frank Khalid OBE, twitter)

Ian Maatsen z Chelsea ujawnił, że może być otwarty na opuszczenie klubu, jeśli pozostanie na marginesie pierwszego składu.

Skrzydłowy spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Burnley, a następnie odrzucił szansę dołączenia do Clarets latem na stałe, po uzgodnieniu z Chelsea umowy o wartości 31,5 miliona funtów.

Maatsen miał nadzieję przebić się do drużyny Chelsea, ale nie rozpoczął jeszcze żadnego meczu ligowego dla klubu, mimo że w zeszłym sezonie robił wrażenie pod wodzą Vincenta Kompany’ego.

CZYTAJ: Manchester City rozważa obrońcę z Chelsea na następcę Kyle’a Walkera

21-latek przyczynił się do zdobycia 10 bramek, gdy Burnley w zeszłym sezonie zdobyło tytuł mistrzowski.

Jednak w rozmowie z holenderskim AD, Maatsen powiedział, że „bierze pod uwagę wszystkie opcje” dotyczące przyszłości w klubie.

Zawodnik przyznał też, że być może będzie musiał „później dokonać trudnych wyborów”, gdyż ma ambicje przebić się do holenderskiej kadry seniorskiej.

Maatsen jest obecnie reprezentantem drużyny do lat 21 i wystąpił w czwartkowym meczu, w którym Holandia pokonała Gibraltar.

Podczas swojej nieobecności na arenie międzynarodowej, obrał sobie za cel przyszłoroczne Mistrzostwa Europy jako coś, w co chce się zaangażować.

„Mistrzostwa Europy, na to po cichu liczę. Myślę, że dobrze pokazałem się także trenerowi reprezentacji na treningach” – powiedział Maatsen.

Jednak sam zawodnik docenia fakt, że musi więcej grać na poziomie klubowym, aby móc ubiegać się o miejsce w składzie Ronalda Koemana w Niemczech, i ujawnia: „Wiem, że muszę więcej grać, aby to osiągnąć. Nadal uważam, że jest to możliwe w Chelsea”.

Maatsen chętnie zauważył również, że między nim a menadżerem Mauricio Pochettino nie ma żadnych urazów, twierdząc, że „jego drzwi są otwarte, aby wszyscy mogli porozmawiać” i że od czasu przybycia Argentyńczyka do zespołu zbudowali dobre relacje.

Ian Maatsen o relacjach z Pochettino: „Powiedział, że mam wszystko, czego potrzebuje zawodnik. Zbudowaliśmy dobre relacje, także dlatego, że jest bardzo otwarty. Jego drzwi są zawsze otwarte, aby każdy mógł z nim porozmawiać. On też chce się uczyć od swoich zawodników. „

Po zaledwie siedmiu występach w lidze, z których wszystkie wchodził na ławkę rezerwowych, Maatsen musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony takich zawodników jak Raheem Sterling i Mychajło Mudryk na skrzydle oraz Marc Cucurella i Levi Colwill na lewej obronie.

Maatsen w ogóle nie wystąpił w dwóch emocjonujących spotkaniach Chelsea z Tottenhamem Hotspur i Manchesterem City, a także został wykluczony ze zwycięstwa w Pucharze Ligi Angielskiej nad Blackburn Rovers.

CZYTAJ: Kontuzja Son Heung Mina martwi kibiców Tottenhamu