Iga Świątek dominuje we French Open, szybka wygrana Polki z Jeanjean!

0
1
W pierwszej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, Iga Świątek szybko wygrała z Leolią Jeanjean. (zdjęcie: Is Iga Świątek a World No.1?, x)

Iga Świątek potwierdziła swoją pozycję numer 1 świata podczas French Open. Polska zawodniczka przybyła do Paryża w wyjątkowej formie. Zdobywszy tytuły French Open w latach 2020, 2022 i 2023, przystąpiła do swojego najnowszego meczu, mogąc poszczycić się znakomitym rekordem 28-2 na turnieju Roland Garros.

Naprzeciw Świątek stanęła Francuzka Leolia Jeanjean, postać stosunkowo nieznana na najważniejszych imprezach tournée. Mecz zakończył się przewidywalnie, a Świątek odniosła zdecydowane zwycięstwo 6:1, 6:2.

Choć Świątek miała kilka niewymuszonych błędów i momentów napięcia, to w dużej mierze zdominowała mecz. Jeanjean miała problemy ze swoim drugim serwisem, co uniemożliwiło jej podjęcie znaczącego wyzwania przeciwko czołowej zawodniczce.

Iga Świątek – Leolia Jeanjean 2-0 (6-1, 6-2)

CZYTAJ: Polska sięgnęła po złoto na Mistrzostwach Europy

Kolejną przeciwniczką Świątek będzie Naomi Osaka, która po przerwie wraca do wyczynowego tenisa. Wyczekiwany mecz odbędzie się w środę.

CZYTAJ: Aleksander Balcerowski tworzy historię zwycięstwem w Eurolidze