Iga Świątek ma nowego sponsora

0
38
Iga Świątek zdecydowała się na nową współpracę sponsorską. (zdjęcie: Iga Świątek, Twitter)

Pod koniec marca 2023 roku Iga Świątek nie będzie już kojarzona z Xiaomi. Firma On Running skorzystała z tych możliwości i została oficjalnym nowym sponsorem Igi Świątek. Ponadto, Polka jest pierwszą tenisistką w On Running.

Czytaj: Iga Świątek znowu zachwyca. Dokonała tego jako zaledwie czwarta w historii

On Running to szwajcarska firma zajmująca się butami sportowymi i wydajną odzieżą sportową, która projektuje i sprzedaje odzież sportową i buty do biegania.

Podpisując umowę z On Running, Iga Świątek stała się pierwszą tenisistką, która rozpoczęła współpracę z tą firmą. Szwajcarska firma zapewnia obuwie najwyższej jakości, i to właśnie skusiło Polkę do zaczęcia współpracy. Efekty wspólnych działań będzie można zobaczyć już w kolejnym turnieju, bo Polka wystąpi w nowym stroju On Running.

„To ekscytujący rok newsów i kolejnych kroków w moim rozwoju. Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić zostanie jedyną tenisistką, z którą współpracuje marka ON. Bardzo doceniam to, że zespół ON wierzy we mnie jako tenisistkę i jako człowieka przede wszystkim. Mamy zamiar wspólnie się rozwijać i pozytywnie wykorzystywać nasz wpływ. Zobaczycie mnie w całkowicie nowych strojach podczas kolejnych meczów i mam nadzieję, że polubicie je tak jak ja. Ale to, co ekscytuje mnie bardziej to… praca, którą właśnie zaczęliśmy nad stworzeniem serii butów na każdą nawierzchnię specjalnie dla mnie. Buty są kluczowe dla sportowca, a te będą stworzone z myślą o mnie i wszystkich moich potrzebach tak, żeby uzupełniać mój styl gry. A że taki proces trwa, w butach ON zobaczycie mnie na korcie nieco później w trakcie sezonu. Ale kiedy już się to wydarzy… Mam pewność, że przyniesie to niesamowitą jakość” – napisała Iga Świątek w mediach społecznościowych.

Pod koniec marca tego roku Świątek zakończy współpracę z Xiaomi. Chińska firma powróciła na rynek rosyjski, a jak wiemy, Polka od samego początku wojny wspiera Ukrainę.

Czytaj: Iga Świątek skrytykowała Anastasiję Potapową za wspieranie Rosji