Iga Świątek obchodzi 23. urodziny na Roland Garros

0
0
W piątek 31 maja, w trakcie walki o swój piąty tytuł wielkoszlemowy na kortach Rolanda Garrosa, Iga Świątek kończy 23 lata. (zdjęcie: Bastien Fachan, x)

Piątek to ważny kamień milowy dla Igi Świątek, światowej rakiety nr 1, która obchodzi swoje 23. urodziny. “The Tennis Letter” uhonorował polską gwiazdę serdecznym hołdem. Zgodnie z tradycją ,Świątek część swojego wyjątkowego dnia spędzi na korcie, rywalizując w trzeciej rundzie Roland Garros.

Paryż zajmuje szczególne miejsce w sercu Świątek, ponieważ French Open odegrał kluczową rolę w jej karierze, dzięki czemu zyskała tytuł „Królowej”. Wygrała ten turniej trzykrotnie, w tym dwie ostatnie edycje z rzędu. W tym roku po raz kolejny jest faworytką, pokonując w drugiej rundzie wymagający mecz z Naomi Osaką.

„Wszystkiego najlepszego dla Igi Świątek” – tak zaczyna się hołd z „The Tennis Letter” w mediach społecznościowych dla Igi Świątek, podkreślając jej rolę jako fenomenalnej ambasadorki kobiecego tenisa i jej dominację w sporcie. Dorobek Świątek jest imponujący: spędziła 105 tygodni jako czołowa zawodniczka WTA, wygrała 21 turniejów – w tym cztery Wielkiego Szlema i dziesięć tytułów WTA1000 – i jest rekordzistką najdłuższej passy w XXI wieku z 37 zwycięstwami z rzędu.

CZYTAJ: Mourinho podpisał kontrakt ze swoim nowym klubem

Serwis statystyczny OptaAce również uczcił urodziny Świątek, odnotowując, że jest ona jedną z zaledwie pięciu zawodniczek, które od początku rankingów WTA w 1975 roku spędziły co najmniej 100 tygodni na pierwszym miejscu świata.

CZYTAJ: Jude Bellingham najbardziej wartościowym piłkarzem. Kwota zwala z nóg!

Świętując wśród emocji związanych z Roland Garros, Świątek nadal umacnia swój status jednej z najwybitniejszych tenisistek swojego pokolenia, obiecując wiele więcej niezapomnianych chwil w nadchodzących latach.