Iga Świątek otrzymuje pochwały od dyrektorki turnieju French Open, Amelie Mauresmo

0
294
Amelie Mauresmo i Iga Świątek

Dyrektorka turnieju French Open chwali Igę Świątek za przełamywanie stereotypów krytykujących kobiecy tenis.

Zdobywszy 5 tytułów pod rząd i przyciągając światową uwagę swoimi wyczynami, Iga Świątek otrzymuje pochwały od dyrektorki turnieju French Open, Amelie Mauresmo.

Światowa rakieta nr 1 Iga Świątek dominowała w Tour od początku sezonu, jeszcze zanim została czołową zawodniczką. Po dotychczasowych 8 występach w turniejach, tylko podczas Dubai Tennis Championships Polka nie awansowała do półfinału, przegrywając w drugiej rundzie z ewentualną mistrzynią Jeleną Ostapenko.

Z 7 półfinałami do tej pory w tym sezonie, w tym z 5 tytułami z rekordem 5-0 w finale, Iga wygląda w tej chwili jakby była nie do pobicia, biorąc pod uwagę wszystkie te tytuły kolejno, z których cztery to tytuły WTA-1000 i WTA- 500 Stuttgart Open. Poza Madrid Open 2022, w którym nie brała udziału, wygrała wszystkie dotychczasowe imprezy WTA-1000 i uciszyła wszystkich krytyków, którzy kwestionowali jej umiejętności, gdy zastąpiła Ashleigh Barty na szczycie rankingów po szokującej emeryturze Australijki.

Ponieważ uwaga skupia się teraz na French Open 2022, który rozpocznie się 22 maja, dyrektorka turnieju Amelie Mauresmo, była mistrzyni świata nr 1 i 2-krotna mistrzyni wielkoszlemowa, omówiła wpływ Świątek na tenis kobiet, odkąd została światowym nr. 1. Ponieważ WTA Tour często jest krytykowany ze względu na różnorodność mistrzów i małą konsekwencję w porównaniu z ATP Tour, Świątek przekonująco obala te twierdzenia w tym sezonie, ku uciesze Mauresmo.

„To, co Iga Świątek pokazuje nam od kilku miesięcy, widać, że to ona jest szefową. Myślę, że widzimy wzrost tego nowego pokolenia. Świątek, Naomi Osaka, jeśli uda jej się znaleźć konsekwencję na najwyższym poziomie, Ons Jabeur, która też ma zupełnie inną grę. Mam nadzieję, że widzowie Roland-Garros będą mogli to docenić. Tenis kobiecy od kilku lat jest krytykowany za stereotypowy styl gry. Myślę, że zaczyna się nowa era” – powiedziała Mauresmo w raporcie Eurosport.

Czytaj: Co Italian Open zapowiada o French Open?

Iga Świątek faworytką French Open 2022

Iga Świątek. Źródło: Twitter

Po wygraniu French Open 2020 jako nastolatka i zostaniu mistrzynią w Grand Slam, Iga jest faworytką do wygrania również tegorocznego French Open. Z tytułami w Stuttgarcie i Rzymie, które obejmowały udaną obronę tytułu w Italian Open, kiedy pokonała mistrzynię Madrid Open Ons Jabeur w seriach prostych, Iga jest zdecydowaną faworytką wchodzącą do turnieju Slam.

Z rekordem 37-3 w sezonie, w tym rekordem 9-0 na glinie, zmierzając do French Open i serią 28 wygranych meczów, czwartym najlepszym wynikiem od początku stulecia, wymagałoby to ogromnego wysiłku, aby ktoś zatrzymał Świątek w tej chwili, która jest teraz w swoim szóstym tygodniu jako światowa rakieta nr 1.