Iga Świątek pierwszą rakietą świata!

0
477
Panie i Panowie, oto NAJLEPSZA TENISISTKA NA ŚWIECIE! Źródło: Twitter

Iga Świątek dzięki wygranej z Viktoriją Golubic w II rundzie prestiżowego turnieju, w Miami, zapewniła sobie pierwsze miejsce w rankingu WTA. To ogromny sukces dla Polki, która przejdzie do historii jako pierwsza reprezentantka naszego kraju, która osiągnęła tak wysoką pozycję.

Iga Świątek została liderką rankingu WTA. 20-latka idzie jak burza, co chwilę udowadniając, że jest w najlepszej formie.

Czytaj: Iga Świątek zwyciężyła w turnieju WTA 1000 w Katarze

W piątek, Świątek zapewniła sobie najlepszą pozycję na arenie międzynarodowej, wygrywając z Viktoriją Golubic (6:2, 6:0) w meczu odbywającym się w ramach Miami Open. Dzięki temu zwycięstwu Świątek wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu WTA, co wcześniej nie udało się żadnej Polce. Oficjalnie Iga znajdzie się na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu dokładnie 4 kwietnia 2022 roku.

Na tę sytuację miała wpływ również  Ashleigh Barty, która niespodziewanie w wieku 25 lat postanowiła zakończyć zawodową karierę i poprosiła o wykreślenie jej z pierwszego miejsca rankingu WTA. To właśnie tuż za nią na liście znajdowała się Świątek. Polka musiała pokonać Viktoriję Golubic. Jak już wiemy, tak też właśnie się stało.

Po meczu Świątek otrzymała kwiaty od byłego tenisisty, a obecnie dyrektora turnieju w Miami Jamesa Blake’a oraz byłej tenisistki Lindsay Davenport. Na Instagramie 20-latka opublikowała wspólne zdjęcie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

„Jestem prawie pewna, że jutro słońce będzie świeciło tak samo, jak dziś, póki co to wszystko wydaje się jednak nierealne. Powiem tylko, że wiele sobie udowodniłam dzisiejszego wieczoru. Numer 1” – podsumowała Świątek.

Pod jej postem pojawiła się lawina gratulacji. „Tak zasłużone!” – stwierdziła legendarna narciarka alpejska Lindsey Vonn, która śledzi karierę Polki i niejednokrotnie gratulowała jej sukcesów. Na końcu komentarza Amerykanka zamieściła wymowne emotikony: biceps, który jest wyrazem siły, oraz dłonie bijące brawa. „Gratulacje dziewczyno!!!” – cieszyła się z sukcesu koleżanki Bethanie Mattek-Sands.

Ogromny sukces Igi został doceniony przez wiele polskich gwiazd, które nie kryły swojego podziwu dla imponujących dokonań 20-latki.

Prezydent Joe Biden, pierwsza rakieta światowej polityki w Polsce. A w USA na turnieju w Miami, Iga Świątek, pierwsza rakieta światowego tenisa rankingu WTA – gratulowała Olejnik.

W świecie pełnym kiepskich newsów ten ma jakże piękny wymiar. G R A T U L A C J E, Pani IGO – napisał Olivier Janiak. Numer 1 na planecie. K O S M O S.

Numer 1 na świecie! This girl is on fire – napisał podekscytowany Szyc, dodając na Instastory zdjęcie Igi.

GOOO Iga! Jesteś niesamowita!!! Graj i walcz, tak jak do tej pory. W tych trudnych czasach Twoja postawa i Twoje sukcesy dają nam tyle radości – napisała Kinga Rusin.

Gratulacje z całego serca. Gratulacje dla całego twojego teamu – skomentowała Marzena Rogalska.

My także gratulujemy! To wspaniała wiadomość.

Przeżyjmy to jeszcze raz!