Iga Świątek wkracza do ćwierćfinału Indian Wells po zwycięstwie nad Putincewą

0
8
Iga Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. (zdjęcie: IANS, x)

Dominujący występ Igi Świątek przeciwko Julii Putincewej w 1/8 finału turnieju Indian Wells pokazał jej niezachwianą determinację. Polka zapewniła sobie zdecydowane zwycięstwo z wynikiem 6:1, 6:2.

Umiejętność Świątek radzenia sobie w sytuacjach presji była w pełni widoczna, czego przykładem był jej niezwykły powrót do gry po deficycie 0:40 w trzecim gemie pierwszego seta. Wykorzystując swoje szanse, Świątek szybko przełamała serwis Putincewy i utrzymała dominację przez cały mecz. Pomimo destrukcyjnej taktyki Putincewej, w tym zróżnicowanego tempa serwów, Świątek zachowała spokój i przypieczętowała zwycięstwo imponującym występem. Ostatecznie Polka straciła w całym meczu tylko trzy gemy i zameldowała się w najlepszej „8” zmagań w Kalifornii.

Świątek awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Caroline Wozniacki, a jej wyjątkowy talent i skupienie nadal urzekają fanów.

CZYTAJ: Polak z mistrzowskim tytułem w serii Formula Winter Series

Iga Świątek o kolejnym meczu z Caroline Wozniacki w Indian Wells:

„Ona jest naprawdę doświadczona. Naprawdę ją szanuję. Gra świetnie. Nawet po urlopie macierzyńskim walczyła o powrót. Mam ogromny szacunek. Na pewno to będzie fajny mecz. Poza boiskiem jest wspaniałą osobą.”

CZYTAJ: Polski pojedynek w NBA: Brandin Podziemski lepszy od Jeremy’ego Sochana