Iga Świątek z kolejną nagrodą

0
460
Iga Świątek. Zdjęcie: twitter.com/Irek_Cichocki

Iga Świątek została wybrana tenisistką, która w ciągu sezonu 2020 zrobiła największy postęp w kobiecym tourze.

W poniedziałek Iga Świątek została wybrana ulubienicą kibiców w 2020 roku. Pochodząca z Raszyna tenisistka otrzymała to wyróżnienie jako druga Polka. Wcześniej tę nagrodę aż sześciokrotnie zdobywała Agnieszka Radwańska.

We wtorek Polka otrzymała kolejne wyróżnienie, tym razem od dziennikarzy. Uznali oni, że 19-latka wykonała największy postęp podczas całego sezonu 2020.

Młodziutka tenisistka wygrała rozgrywany na przełomie września i października Roland Garros. W Paryżu pokonała m.in. najwyżej rozstawioną Rumunkę Simonę Halep, która była główną faworytką do zwycięstwa. Jako pierwsza Polka w historii wywalczyła wielkoszlemowy tytuł w singlu, a dzięki temu sukcesowi awansowała na 17. miejsce w rankingu WTA.

Świątek nominowano także do nagrody dla najlepszej tenisistki 2020 roku, ale tę nagrodę zgarnęła Sofia Kenin.

Najlepszą parą deblową sezonu 2020 zostały wybrane Timea Babos i Kristina Mladenović.  Nagrodę za „powrót roku” otrzymała Wiktoria Azarenka, nagrodę za najlepszą debiutantkę otrzymała Nadia Podoroska.

WTA przyznała również nagrody specjalne. Marie Bouzkova dostała Karen Krantzcke Sportsmanship Award. To wyróżnienie dla zawodniczki, która przestrzega reguł fair play i jest wzorem do naśladowania zarówno na korcie, jak i poza nim.

Z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 odwołano wiele imprez w sezonie 2020, dlatego nie przyznano nagród dla najlepszych turniejów. Na lepsze czasy musimy jeszcze poczekać.

Czytaj: Świątek i Nadal rekordzistami Wielkiego Szlema