Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Naomi Osaka już poza turniejem olimpijskim

0
323
Sensacja! Naomi Osaka odpadła w 3. rundzie. Zdjęcie: Twitter

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Naomi Osaka przegrała z Marketą Vondrousovą w tenisie singli kobiet.

Japońska supergwiazda Naomi Osaka niespodziewanie wypadła za burtę olimpiady, gdy czeska Marketa Vondrousova wygrała w Tokio.

Osaka, 23-latka, była jedną z twarzy Igrzysk w stolicy Japonii i miała zaszczyt zapalić olimpijski znicz podczas ceremonii otwarcia w zeszłym tygodniu.

Ale czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema nie zdołała tym razem wygrać i zdobyć medalu, przegrywając 6-1 6-4 w meczu 3. rundy tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

„Zdecydowanie czuję, że była to za duża presja” – powiedziała Osaka.

„Myślę, że to może dlatego, że nie grałam wcześniej na igrzyskach olimpijskich i przez pierwszy rok było to trochę za dużo dla mnie”.

Czytaj: Sceny Igrzysk Olimpijskich tworzone za pomocą maseczek na twarz

Osaka, która jest obecnie mistrzynią US Open i Australian Open, wygrała 25 z 26 swoich poprzednich meczów na twardym korcie.

Był to pierwszy turniej Osaki po wycofaniu się z French Open w czerwcu, kiedy ujawniła, że „cierpiała na długie napady depresji” od czasu zdobycia pierwszego tytułu Grand Slam w 2018 roku.

„Myślę, że jestem zadowolona z tego, jak grałam, z tej przerwy, którą miałam” – powiedziała.

„Wcześniej robiłam sobie długie przerwy i dobrze sobie radziłam”.

„Nie mówię, że zrobiłam teraz źle, ale wiem, że moje oczekiwania były znacznie wyższe”.

„Czuję, że moja postawa nie była tak wspaniała, ponieważ tak naprawdę nie wiem, jak radzić sobie z tą presją, więc to najlepsze, co mogłam zrobić w tej sytuacji”.

Po imponujących zwycięstwach w pierwszych dwóch rundach Osaka wyglądała na ładnie przygotowaną do zdobycia złotego medalu, ale popełniła 32 niewymuszone błędy w występie przeciwko byłej finalistce French Open, Vondrousovej.

W ostatniej ósemce Vondrousova zagra z Hiszpanką Paulą Badosa lub Argentynką Nadią Podoroską.

Udział w turnieju zakończyła także Iga Świątek. Polka przegrała właśnie z Badosą, która może być następną rywalką Vondrousovej.