Ikona United zachwyca się Tuchelem

0
3
Peter Schmeichel jest fanem Thomasa Tuchela.(zdjęcie:totalsportsnigeria, x)

Thomas Tuchel opuści FC Bayern po zakończeniu obecnego sezonu. Spekuluje się o powrocie do Anglii. Były bramkarz Peter Schmeichel chciałby zobaczyć trenera w Manchesterze United.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Thomas Tuchel może zostać kandydatem do Manchesteru United. Trener Erik ten Hag wciąż znajduje się pod dużą presją. Man United zajmuje dopiero szóste miejsce w lidze. Sportowa przyszłość Holendra jest uważana za otwartą.

W każdym razie legenda klubu Peter Schmeichel pokazał już, że jest fanem Thomasa Tuchela.

Lubię Thomasa Tuchela. Miałem przyjemność przeprowadzić z nim kilka wywiadów i jego wiedza piłkarska jest fantastyczna” – powiedział Schmeichel w rozmowie z beIN Sports.

CZYTAJ: Manchester United wciąż zastanawia się nad przyszłością Erika ten Haga

Tuchel trenował The Blues w latach 2021-2022 i zdobył tytuł Ligi Mistrzów w 2021 roku. Schmeichel przywołuje wspomnienia o niemieckiej ikonie trenerskiej.

„Po prostu go lubię, coś w nim jest. Emanuje autorytetem. Nigdy nikogo nie porównuję, ale on ma taki sam sposób jak Klopp. Wiesz, że on jest szefem i wiesz, co robi”.

Ponieważ odejście Ten Haga z Manchesteru nie jest jeszcze przypieczętowane, Duńczyk pozostał hipotetyczny w odniesieniu do Tuchela. „Gdyby Manchester United był na rynku trenera, to powinien być kimś, o kim warto wspomnieć w tym względzie. Tak właśnie powinno być” – powiedział Schmeichel.

„Ma dowód pracy, ma autorytet, udowodnił, że może wygrać, co moim zdaniem jest bardzo ważne. Nie przychodzi z ustalonym systemem: „Tak się gra w piłkę nożną”… Tak, oczywiście, jest trenerem wielkiego klubu, prawda?

CZYTAJ: Thiago Silva opuści Chelsea po zakończeniu sezonu