Ilkay Gundogan przyznaje, że chciał zostać w Manchesterze City

0
13
Gundogan zdradza kulisy odejścia. “Man City stosunkowo długo czekał”; zdjęcie: Barça Universal: Twitter

Ilkay Gundogan ujawnił, że mógłby nadal przebywać w Manchesterze City, gdyby negocjacje w sprawie kontraktu rozpoczęły się wcześniej.

Ilkay Gundogan, były pomocnik Manchesteru City, ujawnił, że mógłby nadal występować w Premier League, gdyby negocjacje w sprawie kontraktu z Manchesterem City rozpoczęły się wcześniej.

Gundogan opuścił Manchester City w letnim oknie transferowym i dołączył do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Z doniesień wynika, że w maju odrzucił przedłużenie kontraktu z Manchesterem City ze względu na niezadowolenie z czasu trwania proponowanej umowy. Gundogan wyjaśnił jednak, że sama długość kontraktu nie była jedynym czynnikiem, który wpłynął na jego decyzję o opuszczeniu Manchesteru i przeniesieniu się do Katalonii.

Przeczytaj także: Polska dominuje nad Danią w meczu o mistrzostwo Europy w siatkówce

„Man City stosunkowo długo czekał, aż rozmowy naprawdę nabiorą tempa. Gdyby stało się to nieco wcześniej, pozycja wyjściowa byłaby inna” – stwierdził Gundogan w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Bild.

„Ostatecznie było to idealne zakończenie, nie mogło nastąpić w lepszym momencie. Gra w Barcelonie była także moim marzeniem z dzieciństwa. Nie chcę wdawać się w najdrobniejsze szczegóły, ale sezon był już dość późny. A kiedy dochodzi się do ćwierćfinału lub półfinału Ligi Mistrzów, gracze chcą skoncentrować się wyłącznie na sporcie. Nie wiedziałem, co będzie dalej. Nie mogłem niczego zaplanować” – dodał.

„Pep zawsze wyrażał uznanie wobec mnie, ale oficjalnie przez długi czas nie było żadnego ruchu ze strony klubu. Do maja nie było powodu, dla którego miałbym chcieć zmiany. Ukoronowaniem była oczywiście potrójna korona. Ale tego nie można było zaplanować” – powiedział piłkarz.

Przeczytaj także: Barcelona zirytowana zachowaniem Manchesteru City podczas letniego okna transferowego

Gundogan spędził siedem lat w Manchesterze City, znacząco przyczyniając się do epoki pełnej trofeów klubu. Podczas pobytu na Etihad Stadium zdobył łącznie 13 trofeów, w tym wiele tytułów Premier League i pucharów krajowych.

Jego przeprowadzka do Barcelony spotkała się z oczekiwaniem zarówno fanów, jak i ekspertów, ponieważ dołączył on do klubu w okresie przejściowym. Barcelona pragnie odbudować swój skład i powrócić na szczyt hiszpańskiej i europejskiej piłki nożnej, a doświadczenie Gundogana i umiejętności pomocnika mogą odegrać kluczową rolę w tym odmłodzeniu.

Przygotowując się do rozpoczęcia nowego rozdziału swojej kariery w Barcelonie, Ilkay Gundogan niewątpliwie będzie miał ze sobą miłe wspomnienia z czasów spędzonych w Manchesterze City, jednocześnie nie mogąc się doczekać nowych wyzwań i możliwości w La Liga.