Inter Miami jest zainteresowany pozyskaniem piłkarza z PSG i z Barcelony

0
40
Trener Interu Miami, Phil Neville, podkreślił swoje nadzieje na pozyskanie Lionela Messiego. (zdjęcie: sportlive, twitter)

Phil Neville przyznał, że Inter Miami jest zainteresowany Lionelem Messim i Sergio Busquetsem.

Trener Interu Miami, Phil Neville, po raz kolejny powiedział, że chce pozyskać zdobywcę Pucharu Świata Lionela Messiego.

W rozmowie z The Times, Neville powiedział, że zarówno Messi, jak i pomocnik Sergio Busquets są na jego radarze.

„Nie zamierzam temu zaprzeczać i mówić, że nie ma prawdy w spekulacjach, że jesteśmy zainteresowani Lionelem Messim i Sergio Busquetsem” – powiedział Neville.

„Chcemy sprowadzić do tego klubu najlepszych piłkarzy na świecie. Messi i Busquets to dwaj, którzy wyróżniają się bardziej w ostatnich latach. To wspaniali gracze, którzy nadal byliby ogromną korzyścią dla tej organizacji. Dla MLS (Major League Soccer) byłby to przełom.”

„Odkąd dołączyłem do Miami, myślę, że byliśmy wiązani z każdym czołowym graczem światowego futbolu. Sergio Ramos, Dani Alves, Robert Lewandowski, Willian, Cesc Fàbregas, Luis Suarez. . . „

„Zawsze będziemy łączyć się z najlepszymi graczami na świecie. Mieliśmy Gonzalo Higuaina i Blaise’a Matuidiego. Teraz mamy okazję sprowadzić kilku nowych wyznaczonych graczy, którzy nie mieszczą się w pułapie wynagrodzeń ligi po przejściu na emeryturę.”

Na początku tego miesiąca francuska publikacja L’Equipe poinformowała, że Messi zastanawia się, czy zostać w Paris Saint-Germain poza obecnym sezonem – czyli wtedy, gdy wygasa jego obecny kontrakt – i że Miami prowadzi pościg, by zdobyć jego podpis.

Czytaj: Messi waha się przed podpisaniem kontraktu w Paryżu

Busquets nadal gra w Barcelonie, ale jego kontrakt również wygasa z końcem sezonu. Grał u boku Messiego podczas jego złotych lat w Barcelonie.

Tymczasem Neville nigdy nie próbował ukryć swojego zainteresowania Messim – mówił nawet o wysiłkach zespołu, aby go pozyskać, kiedy Miami wróciło z przerwy w przygotowaniach do sezonu 2023.

Przemawiając 9 stycznia, powiedział: „Chcemy sprowadzić najlepszych graczy na świecie do tego klubu, a on jest prawdopodobnie najlepszym graczem, więc dla nas krajobraz w ogóle się nie zmienił.”

„Z jakimkolwiek układem dla dowolnego DP (Designated Player) na tym poziomie jest to skomplikowane. To wymaga czasu.’

Neville rozmawiał z dziennikarzami wraz z kapitanem Miami, Gregorem, który również wykazał zainteresowanie pozyskaniem Messiego. Obaj wierzą, że to może się spełnić.

’Dlaczego nie? Wierzę, że to się może wydarzyć – powiedział Gregore. „Gracze na całym świecie postrzegają MLS jako wspaniałą ligę.”

Messi gra obecnie we francuskiej drużynie Paris Saint-Germain, ale jego kontrakt wkrótce wygasa. (zdjęcie: jmf, twitter)
Neville potwierdził również zainteresowanie swojego zespołu pomocnikiem Barcelony, Sergio Busquetsem. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

„Gdyby Messi przyszedł, byłbym szczęśliwy, ponieważ lubię grać z najlepszymi i uczyć się od nich”.

Czytaj: Nadal chce, aby to Messi, nie on, zdobył nagrodę Laureusa. Piłkarz odpowiedział

35-letni Messi zarabia we Francji około 1,45 miliona dolarów tygodniowo i musiałby obniżyć wynagrodzenie, aby dołączyć do zespołu należącego do Davida Beckhama.

Nadal spodziewałby się, że zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem w Ameryce, a ten ruch byłby dla Messiego znaczącą szansą na dalsze budowanie swojej marki.

W międzyczasie Neville i Miami rozpoczynają sezon MLS 2023 przeciwko Montrealowi w sobotnią noc.