Inter upokorzył Szachtar Donieck

0
458
Zdjęcie: twitter.com/PilkaNozna_pl

Inter Mediolan odniósł najwyższe zwycięstwo w pojedynczym półfinałowym meczu w historii Ligi Europy UEFA (dawniej Pucharu UEFA). Włosi o trofeum powalczą z Sevillą.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa i napiętym terminarzem, UEFA zdecydowała się zrezygnować z systemu mecz-rewanż. Od ćwierćfinałów uczestnicy Ligi Europy przenieśli się do Niemiec, gdzie jest rozgrywany mini turniej.

To był mecz do jednej bramki. Inter Mediolan w wielkim stylu wygrał w półfinale Ligi Europy 5:0 z Szachtarem Donieck. Okazuje się, że wicemistrzowie Włoch przy okazji ustanowili nowy rekord rozgrywek.

Powodując się na serwis „OptaJoe” to najwyższe zwycięstwo w pojedynczym meczu półfinałowym Ligi Europy (dawniej Pucharu UEFA). W 49-letniej historii rozgrywek żadna z drużyn nie wygrała tak wysoko na tym etapie.

Trener Interu Mediolan – Antonio Conte w rozmowie ze Sky Sport Italia powiedział: Awansowaliśmy do półfinału po meczu, w którym sprawiliśmy, że rywal wyglądał na mniej silnego niż był w rzeczywistości. Szachtar ma wielu utalentowanych piłkarzy i powstrzymaliśmy ich. Zrobiliśmy dobrze, zmuszając ich do obrony. Wiedzieliśmy, że nie czują się w tym tak dobrze, jak w utrzymywaniu piłki.

W finale Ligi Europy w sezonie 2019/2020 Inter zmierzy się z Sevillą, która pokonała w półfinale Manchester United. Andaluzyjczycy są rekordzistą pod względem zdobytych trofeów w tych rozgrywkach – wygrywali 5-krotnie w latach 2006-2016. Dalej w klasyfikacji, ex-aequo z Juventusem, Liverpoolem i Atletico, jest właśnie Inter. Włosi triumfowali 3 razy, ale ostatni raz w 1998 roku.

Finał Ligi Europy rozegrany zostanie 21 sierpnia w Kolonii. Mecz pomiędzy Interem i Sevilla FC rozpocznie się o 21:00. Zapowiada się ciekawe widowisko sportowe.

Czytaj: Nagroda dla najlepszego trenera roku w Premier League przekazana