Ivan Toney wydał oświadczenie w związku z doniesieniami, że grozi mu dyskwalifikacja. „Moi prawnicy napiszą do FA”

0
35
Ivan Toney nie chce przedłużyć kontraktuz Brentford. Arsenal zaciera ręce. (zdjęcie: Football Talk, Twitter)

Napastnik Brentford został oskarżony o 262 przestępstwa związane z hazardem. Toney powiedział, że był „zaniepokojony” spekulacjami, ale obiecał, że skupi się na piłce nożnej.

26-latek miał brać udział w procesie ustawiania spotkań, co dla zawodowych piłkarzy jest zabronione.

Czytaj: Nowy Ronaldo w Madrycie

Ivan Toney podjął niezwykły krok, żądając od FA otwarcia dochodzenia w sprawie wycieku po tym, jak Sportsmail ujawnił, że przyznał się do naruszenia przepisów dotyczących zakładów.

Napastnikowi Brentford grozi długa dyskwalifikacja po przyznaniu się do wielu z 262 zarzutów wniesionych przez FA pod koniec ubiegłego roku.

Toney jest zły, że jego zamiar przyznania się do winy został upubliczniony i wydaje się, że obwinia FA za doniesienia Sportsmail.

Także Daily Mail niedawno poinformowało, że choć wcześniej Ivan Toney szedł w zaparte, to w końcu przyznał się do większości zarzutów.

26-latek odniósł się również do twierdzeń, że zostanie zdyskwalifikowany na sześć miesięcy, chociaż to twierdzenie nie pojawiło się w raporcie tej gazety.

„Byłem zszokowany i rozczarowany wczorajszymi i dzisiejszymi spekulacjami prasowymi dotyczącymi procesu dochodzenia FA dotyczącego mojej osoby po tym, jak FA poinformowało mnie, że jest to proces poufny, dopóki nie zostanie podjęta jakakolwiek decyzja” – napisał Toney na Instagramie.

Ivan Toney odpowiedział na doniesienia, że może zostać wyrzucony z piłki nożnej z powodu opłat za zakłady. Napastnik Brentford powiedział, że był „zaniepokojony” doniesieniami w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

„Szczególnie niepokojące jest dla mnie to, że czytam, że FA mówi, że zostanę wykluczony z piłki nożnej na sześć miesięcy, gdzie nawet nie doszło do przesłuchania i martwi mnie ten proces.”

„Moi prawnicy będą pisać do FA z prośbą o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie przecieku, ponieważ jest to drugi raz, gdy w gazetach pojawiają się takie informacje – ostatni raz było to tuż przed wyborem składu na Mistrzostwa Świata w Anglii.”

„Ponieważ ciągle słyszę, że śledztwo ma być poufne, nie jestem w stanie udzielić żadnych dalszych komentarzy i nadal będę koncentrować się na mojej piłce nożnej”.

Czytaj: Jude Bellingham nie jest już po prostu zirytowany, ale wręcz kipi ze złości

Toney został oskarżony o 232 przypadki łamania zasad zakładów w listopadzie, przy czym zarzuty miały miejsce między lutym 2017 a styczniem 2021. W następnym miesiącu Toney został oskarżony o kolejne 30 domniemanych naruszeń zasad zakładów FA.

FA przejrzy teraz jego odpowiedź przed wyznaczeniem daty przesłuchania. Następnie Niezależna Komisja Regulacyjna będzie musiała wydać werdykt i wydać kolejną karę.