Jacek Góralski piłkarzem Wieczystej Kraków

0
7
Jacek Góralski został nowym zawodnikiem Wieczystej; zdjęcie: KS Wieczysta Kraków : Twitter

Jacek Góralski został nowym piłkarzem występującej w trzeciej lidze Wieczystej Kraków. Piłkarz z nowym zespołem związał się trzyletnią umową. Ostatnim pracodawcą defensywnego pomocnika był VFL Bochum.

Po sprowadzeniu w szeregi Wieczystej Kraków doświadczonego obrońcy Michała Pazdana klub ściągnął kolejnego reprezentanta Polski, Jacka Góralskiego. Piłkarz mający na swoim koncie 21 występów w narodowych barwach, wystąpił w 2018 roku w mistrzostwach świata.

Wielokrotny reprezentant Polski grał w takich drużynach jak: Zawisza Bydgoszcz, Victoria Koronowo, Błękitni Gąbin, Wisła Płock, Jagiellonia Białystok.

Przeczytaj: Ciężki bój polskiego tenisisty w pierwszej rundzie US Open

30-letni zawodnik grał także za granicą. Swoje doświadczenie zbierał w: Łudogorcu Razgrad, Kajracie Ałmaty i w VFL Bochum.

Góralski osiągnął wiele sukcesów w dotychczasowej karierze.

Z Jagiellonią Białystok sięgnął po wicemistrzostwo w sezonie 2016/2017. Dwa razy został Mistrzem Bułgarii w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 i wywalczył Superpuchar tego kraju w 2019 roku. Sezon później zdobył Mistrzostwo Kazachstanu, a także Puchar Kazachstanu.

Góralski zdecydował się na numer 3 w krakowskim zespole. Wieczysta Kraków w meczu 6. kolejki na własnym stadionie zmierzy się z KS Wiązownicą. Mecz odbędzie się 2 września, a gospodarze mogą wywalczyć trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie.

Przeczytaj: Manchester City oficjalnie osiągnął porozumienie w sprawie podpisania kontraktu z pomocnikiem Wolves