Jacek Jędraszczyk vs Tymoteusz Łopaczyk – starcie niepokonanych odbędzie się we Wrocławiu.

0
741

Jacek Jędraszczyk (5-0, 1KO) będzie rywalem Tymoteusza Łopaczyka (3-0, 2 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 21 o pas mistrzowski w kategorii średniej, w limicie wagowym do 77 kilogramów. Konfrontacja panów będzie jedną z walk wieczoru.  

Gala FEN 21 odbędzie się 25 maja we Wrocławiu. Areną zmagań zawodników będzie Hala Orbita. – Zapraszam wszystkich do Hali Orbita w piątek, 25 maja – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Jacek Jędraszczyk będzie debiutantem w federacji FEN. Sportowiec z Ostrowa Wielkopolskiego jest poważany za jednego z najlepszych polskich zawodników w kategorii półśredniej. Wyróżnia się znakomitymi umiejętnościami parterowymi oraz żelazną kondycją – aż cztery razy zwyciężył na pełnym dystansie. Jego największym sukcesem jest wygrana z Mateuszem Głąba w październiku 2017 roku.

Tymoteusz Łopaczyk to powiew świeżości na polskim rynku mieszanych sztuk walki, jednak już na koncie ma wiele sukcesów. Jest mistrzem Polski w MMA. Pierwszy tytuł zdobył w grudniu 2016 roku podczas ALMMA 125, drugi tytuł wywalczył w marcu 2017 roku podczas FORUM MMA w stolicy na PGE Stadionie Narodowym.

Wielu ekspertów uważa, że Łopaczyk to jeden z najlepiej zapowiadających się polskich zawodników młodego pokolenia.

Trener Tymoteusza, Sławomir Grabowski twierdzi, że przed Łopaczykiem stoi świetlana przyszłość, a jego determinacja i upór w dążeniu do celu wysoko go poniosą i pomogą spełniać marzenia.

Jak sam wiele razy podkreśla, MMA jest dla niego całym życiem, a praca pod czujnym okiem Grabowskiego może wynieść do na szczyt. Podczas swojego debiutu w FEN Łopaczyk wygrał z Adrianem Błeszyńskim. Ich walka była ozdobą „Bitwy o Wrocław”.

Jak myślicie, kto wygra ten pojedynek? Jacek Jędraszczyk czy Tymoteusz Łopaczyk? 
Źródło: polski-sport.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com