Jacek Magiera nie jest już trenerem reprezentacji U-19

0
352
Jacek Magiera nie jest już selekcjonerem kadry U-19. Źródło: twitter.com/xnews_sport

Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski U-19. Informację tę przekazał Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak poinformowano w komunikacie, umowę rozwiązano za porozumieniem stron, na prośbę Magiery, który przez brak spotkań z kadrą chciał skupić się na innych, trenerskich wyzwaniach.

Prowadzona przez niego drużyna miała wiosną rozpocząć walkę w eliminacjach mistrzostw Europy, ale z uwagi na pandemię koronawirusa Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował się odwołać zmagania.

– Trener Magiera jest bardzo lojalnym pracownikiem, który wywiązywał się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. Jacek zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – komentował Zbigniew Boniek.

Magiera z kadrą U-19 pracował niecały rok, od lipca ubiegłego roku. Trener z PZPN związany był łącznie od stycznia 2018 roku. Przed objęciem posady selekcjonera drużyny U-19 pracował z kadrą U-20, a wcześniej, przez kilka miesięcy pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Sportowego ds. Rozwoju Piłki Młodzieżowej.

Czytaj: Tour de Pologne wystartuje w tym roku z Lubelszczyzny