Jadon Sancho pozostanie w Manchesterze United?

0
1
Jadon Sancho liczy na zwrot akcji w Manchesterze United?! (zdjęcie: united, twitter)

Jadon Sancho nie wykluczył pozostania w Manchesterze United. Napastnik opóźnia podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości do czasu wyjaśnienia sytuacji właścicielskiej.

Zakup 25% udziałów Manchesteru United przez Sir Jima Ratcliffe’a ma zostać potwierdzony w najbliższej przyszłości, a brytyjski miliarder przejmie kierowanie operacjami piłkarskimi na Old Trafford.

CZYTAJ: Manchester United: Sir Jim Ratcliffe w końcu ustalił datę przejęcia

Z niedawnego raportu wynika, że Sancho może otrzymać szansę na uratowanie swojej kariery w Manchesterze United pod wodzą Ratcliffe’a.

Według niemieckiego dziennikarza Floriana Plettenberga, były zawodnik Manchesteru City nadal skłania się ku opuszczeniu Old Trafford w styczniowym oknie transferowym.

Plettenberg twierdzi, że wypożyczenie z opcją wykupu to „najbardziej realistyczny scenariusz”, a Juventus jest uważany za czołowy w kolejce po jego podpis w zimowym oknie transferowym.

Dziennikarz twierdzi jednak, że Sancho nie wykluczył pozostania w Man United i byłby otwarty na przedyskutowanie swojej przyszłości z Ratcliffe’em przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jadon Sancho „skłania się” do opuszczenia Manchesteru United w styczniu, ale podobno czeka, aż wyjaśni się sytuacja właścicielska klubu.

23-latek nie gra dla Czerwonych Diabłów od końca sierpnia z powodu kłótni z głównym trenerem Erikiem ten Hagiem, która wynikała z tego, że piłkarz nie znalazł się w składzie meczu przeciwko Arsenalowi.

Ten Hag powiedział mediom po meczu na początku września, że Sancho został wykluczony z gry z powodu słabych wyników na treningach, jednak w poście w mediach społecznościowych zawodnik upierał się, że tak nie jest, twierdząc, że został „kozłem ofiarnym” i że menadżer kłamie.

Sancho został całkowicie usunięty z pierwszego składu i uważa się, że jego stosunki z Ten Hagiem są nie do naprawienia.

Obecnie krążą jednak spekulacje na temat przyszłości Ten Haga i sugerują, że może on stracić pracę, jeśli drużynie nie uda się uzyskać pozytywnych wyników w trzech kolejnych meczach.

Man United w najbliższych dwóch spotkaniach Premier League zmierzy się z Chelsea i Bournemouth, a następnie w przyszłym tygodniu zmierzy się z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Sobotnia porażka Man United 0:1 z Newcastle United na St James’ Park wydaje się być bardzo szkodliwym wynikiem zarówno na boisku, jak i poza nim dla Erika ten Haga.

CZYTAJ: Erik ten Hag przyznaje, że niektórzy gracze nie zgadzają się z jego metodami

Sancho przeniósł się na Old Trafford z Borussii Dortmund w lipcu 2021 roku, podpisując pięcioletni kontrakt na Old Trafford, ale miał trudności z zaznaczeniem swojej obecności w angielskich gigantach.

Napastnik strzelił jedynie 12 goli i sześć asyst w 82 występach dla Czerwonych Diabłów, ale wiadomo, że wielu jego kolegów z drużyny namawia Ten Haga, aby trener sprowadził go z powrotem na boisko w pierwszym składzie.