Jak Polska zagrała z Nigerią?

0
627

Za nami pierwszy test przed mistrzostwami świata w Rosji. Polscy piłkarze przegrali mecz towarzyski 0:1 z Nigerią. W spotkaniu wystąpiło kilka nowych twarzy. Bramka dająca zwycięstwo drużynie gości padła w 61. minucie. Jak wypadli piłkarze?

– Wierzę, że będziemy perfekcyjnie przygotowani do mundialu. Już żyjemy tym, co czeka nas w czerwcu – mówił Adam Nawałka przed piątkowym sparingiem Nigerią.

Na 85 dni przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata w Rosji reprezentacja Polski zagrała z Nigerią we Wrocławiu (0:1). Zaczęło się dobrze. W okolicach 12. minuty  Polacy wykonali kapitalną akcję. Mało brakowało, a byłby gol. Robert Lewadowski trafił w słupek.

W 18. minucie selekcjoner Adam Nawałka był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Z boiska na noszach został zniesiony Karol Linetty. Na boisko za niego wszedł Jacek Góralski.

W wyjściowym składzie zabrakło wielu podstawowych reprezentantów. Nie było Kamila Grosickiego, Arkadiusza Milika (wszedł na boisko w 72. minucie) i Jakuba Błaszczykowskiego. W ostatniej chwili okazało się, że mecz opuszczą także przeziębieni Maciej Rybus i Michał Pazdan.

Za to w meczu z Nigerią można było zobaczyć nowe twarze. Zagrali m.in. Marcin Kamiński, Przemysław Frankowski, Rafał Kurzawa i Dawid Kownacki. Żaden z tych piłkarzy nie wystąpił w eliminacjach do mundialu. Dwóch z nich – Kownacki i Frankowski – w piątek debiutowało w kadrze.

W 43. minucie spotkania sędzia nie zauważył gola strzelonego przez Grzegorza Krychowiaka i go nie uznał.

Debiutował także bramkarz, 30-letni Bartosz Białkowski. W 62. minucie piłkarz nie obronił rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Victor Moses, który chwilę wcześniej został sfaulowany przez Marcina Kamińskiego.

To trzeci mecz z rzędu – z Urugwajem, Meksykiem i Nigerią – w którym żaden piłkarz reprezentacji Polski nie strzelił gola i nie pokonał bramkarza rywali.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Już zadecydowane! System VAR wspomoże sędziów podczas mistrzostw świata w Rosji.

Jakie są opinie w internecie? Większość chwali Krychowiaka:

Grzegorz Krychowiak jednym z 3 najlepszych graczy,jedyne co mu zabrakło to trochę spokoju.Pomagał w obronie,grał do przodu,miał odbiory i oddawał najwięcej (choć mało precyzyjnych) strzałów”.

„Krychowiak był najlepszym zawodnikiem 2 połowy! zawsze pod grą, dobre, chociaz nieco elektryczne przyjęcie, ale zaraz potem zagranie z wizją, zastawianie się, podania z pierwszej piłki. Do tego „zbiórki” na 16 metrze i – niecelne bo niecelne – ale strzały. Do tego Góralski – co za petarda! koleś metr sześciedziesiąt w kapeluszu wskakiwał bez zastanowienia na poteżnych Nigeryjczyków, poza tym był wszędzie, podawał, odbierał, podwajał krycie! Frankowski może być następnym Kubą, ale w drugiej połowie mu zabrakło pary chyba. Lewandowski w Iszej połowie cofał się głęboko i zabierał grę Kownackiemu i Zielińskiemu, który z kolei odpalił dopiero po zejściu Lewego – nie tylko w podaniach ale też w kryciu i agresji. Ale Krychowiak zasłużył na 4+ przynajmniej na tle innych!”

„Góralski, Krychowiak i Kurzawa trzymali grę. Dzięki Polacy”.

Kadra po meczu z Nigerią w niedzielę wyleciała do Katowic, a już jutro we wtorek zagra kolejny mecz towarzyski na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będzie Korea Południowa (start 20:45). Jaki podejrzewacie wynik meczu?

Adam Nawałka 23-osobową kadrę, która poleci na mundial ogłosi 5 czerwca. 8 czerwca Polacy zagrają towarzysko w Poznaniu z Chile, a 4 dni później, w ostatnim meczu przed mistrzostwami, zagrają z Litwą na Stadionie narodowym w Warszawie.

Z kolei pierwszy mecz na mistrzostwach świata Polska zagra 19 czerwca w Moskwie z Senegalem. 5 dni później zagrają z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca zagrają z Japonią  w Wołgogradzie.

Źródło: sport.pl/eurosport.interia.pl
Zdjęcie główne: YouTube.com