Jak przebiegają Mistrzostwa Świata U20 w Polsce?

0
755
FIFA U-20 World Cup Facebook

Dla polskich kibiców na terenie naszego kraju odbywa się nie lada gratka – rozpoczęto Mistrzostwa Świata do lat 20. Mecze rozgrywane są na sześciu stadionach – w Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie, Bielsko-Białej i w Tychach. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 23 maja, kiedy to reprezentacja Polski zmierzyła się z Kolumbią, musiała jednak uznać wyższość rywala, który wygrał ten mecz 0:2. Nasi rodacy mierzą się w grupie również z Tahiti oraz Senegalem. Dziś podejmą pierwszego z rywali.

W innych grupach o awans do kolejnej rundy będą walczyć: Włochy, Japonia, Ekwador i Meksyk w grupie B, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia, Honduras w C, Nigeria, Ukraina, USA i Katar w D, Francja, Mali, Panama, Arabia Saudyjska w E i Argentyna, Portugalia, Korea Płd oraz RPA w F. Z grup wyjdą dwa pierwsze zespoły oraz cztery drużyny z trzeciego pola, mające najwięcej punktów.

Za nami już pierwsza seria spotkań. W „polskiej grupy” Polska przegrała z Kolumbią, a Tahiti uległo Senegalowi 0:3, więc to piłkarze z Afryki są na pierwszym miejscu. W kolejnym zestawieniu Włochy wygrały z Meksykiem 2:1, Japonia z kolei zremisowała z Ekwadorem 1:1. W grupie C Nowa Zelandia zmiażdżyła Honduras 5:0, Urugwaj natomiast pokonał Norwegię 3:1. W grupie D Nigeria pewnie pokonała Katar 4:0, z kolei Ukraina wygrała z USA 2:1.

W ostatnich dwóch grupach Francja bezproblemowo zwyciężyła z Arabią Saudyjską 2:0. Panama natomiast zremisowała z Mali 1:1. Portugalia wygrała 1:0 z Koreą Płd, a Argentyna pokonała w szalonym meczu z RPA 5:2.

Najlepszym strzelcem turnieju na obecny moment jest Amadou Sagna. 19-letni reprezentant Senegalu zdobył hattricka w meczu z Tahiti.