Jak zagramy z Czechami?

0
31
Reprezentacja Polski zagra dziś z Czechami; TVMediaNarodowe: Twitter

W pierwszym meczu pod wodzą Fernando Santosa reprezentacja Polski zagra z Czechami. W kontekście wyjściowego składu na ten mecz pojawiło się sporo niewiadomych, sami jesteśmy ciekawi wyjściowej jedenastki na ten mecz.

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz od starcia na mistrzostwach świata z Francją. W debiucie Fernando Santosa na ławce trenerskiej biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do przyszłorocznego Euro 2024 od wyjazdowego pojedynku z Czechami.

Zobacz jeszcze: Zemsta Anglików za finał Euro

Już przy okazji pierwszego zgrupowania portugalski szkoleniowiec musi mierzyć się z wieloma problemami. W ostatnich dniach z występu w obu marcowych meczach kontuzje wykluczyły Kamila Piątkowskiego, Bartosza Bereszyńskiego i Kacpra Kozłowskiego.

Portal Sport.pl wytypował wyjściową jedenastkę na piątkowy mecz. Biało-czerwoni mieliby zagrać w formacji 4-2-3-1, a w środku pola dość niespodziewanie mieliby wystąpić Karol Linetty i Krystian Bielik. Na lewej stronie obrony z kolei miałby zagrać Michał Karbownik.

Poza nimi w składzie Polaków serwis wskazuje na sprawdzonych piłkarzy. W bramce miałby stanąć Wojciech Szczęsny, w obronie mieliby zagrać Jan Bednarek i Jakub Kiwior. Za ofensywę mieliby odpowiadać m.in. Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

Polska przez wielu dziennikarzy uznawana jest za faworyta. Czy tak jest rzeczywiście?

Przeczytaj także: Vinicius przeciw rasizmowi na stadionach

Biorąc pod uwagę skład reprezentacji Czech oraz własne boisko, to raczej Czechów uznać można za faworytów w tym spotkaniu.

Jedno jest pewne. Będzie to pierwszy mecz pod wodzą Santosa. Sprawdzian pokaże w jakim miejscu jesteśmy. Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych.