Japońska skoczka narciarska Sara Takanashi bije rekord, stając 109 razy na podium

0
713
Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.

Po niesamowitym występie na Pucharze Świata FIS w skokach narciarskich 2020/21, japońska skoczka narciarska Sara Takanashi zdobyła trzy tytuły Księgi Rekordów Guinnessa (GWR):

  • Najwięcej indywidualnych zwycięstw w Pucharze Świata w skokach narciarskich w karierze (ogółem) – 60;
  • Najwięcej indywidualnych zwycięstw w Pucharze Świata w skokach narciarskich kobiet – 60;
  • Najwięcej miejsc na podium w Pucharze Świata w skokach narciarskich – 109.

Aby uczcić te imponujące wyniki, Księga Rekordów Guinnessa wręczyła Takanashi oficjalne certyfikaty GWR w piątek 16 kwietnia.

Takanashi powiedziała, że fakt, że pobiła te rekordy zajęło trochę czasu, zanim dotarło do niej, ale stopniowo tak było, po tym, jak wiele osób pogratulowało jej ich.

Po otrzymaniu certyfikatów Takanashi powiedziała: „Chciałabym jeszcze bardziej przedłużyć rekord i czuję, że muszę zachować umiejętności godne tych zapisów”.

„Motywuje mnie widok liczby w kategoriach rekordów. Czuję, że to nagroda za to, co robiłam do tej pory” – powiedziała Sara Takanashi.

Czytaj: Polak zachwycił Italię! „Co za debiut”, „o nim będzie głośno”

Ostatnia prezentacja certyfikatu z Takanashim miała miejsce w 2018 roku; następne trzy lata były trudne, ale owocne.

„Zrestrukturyzowałam swój skok od zera, który w końcu staje się moim własnym i zaczyna przynosić rezultaty” – powiedziała Takanashi.

Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.

„Ostatni rok nauczył mnie, że nawet w trudnych czasach możesz zbliżyć się do swoich głównych celów, jeśli będziesz dalej posuwać się naprzód” – kontynuowała.

Takanashi powiedziała również, że znalezienie rzeczy do przemyślenia jest konieczne, aby przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom i to właśnie robiła przez ostatnie trzy lata.

Na przykład bycie bardziej reaktywnym i elastycznym – na przykład zmiana nastawienia do drugiego skoku, jeśli popełniłaś błąd w pierwszym skoku – było jednym z wielu ulepszeń, które wprowadziła.

Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.

Jej ciężka praca z pewnością się opłaciła i doprowadziła ją do ustanowienia imponującego rekordu w zdobywaniu podium w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Ten rekord oznacza, że Takanashi miała więcej miejsc na podium Pucharu Świata niż ktokolwiek inny w tym sporcie; mężczyzna czy kobieta.

Pobiła rekord Janne Petteri Ahonena (Finlandia), który w swojej karierze zajął 108 miejsc na podium.

Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.

W ostatnim sezonie Takanashi mówi, że „mogła czerpać przyjemność ze skoków narciarskich” i że „czuje radość i inspiruje ją możliwość uczestniczenia w niezwykle konkurencyjnych skokach narciarskich kobiet”.

Jeśli chodzi o jej własną rolę w świecie skoków narciarskich kobiet, Takanashi postrzega siebie jako mentora dla przyszłych wschodzących gwiazd tego sportu.

„Wzrost liczby gwiazdorów doprowadzi do rozwoju sportu. Chciałabym być zawodnikiem, który może nauczyć potencjalne gwiazdy tego, czego doświadczyłam w sporcie” – powiedziała.

Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.

Celem Takanashi w tej chwili jest skupienie się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, które rozpoczną się 4 lutego 2022 roku w Pekinie, w Chinach.

Aby osiągnąć najlepsze wyniki w tej zaciekłej rywalizacji, przechodzi intensywne szkolenie, które obejmuje niezliczone próby i błędy.

Jednak jej pasja do skoków narciarskich nigdy nie słabnie.

„Odkąd zaczęłam skakać na nartach, miałam wrażenie, że to będzie główny filar mojego życia. Włożyłam w to wszystko. To tylko część mojego życia.”

Sara Takanashi. Zdjęcie: Księga Rekordów Guinnessa.