Jeden z najlepszych strzelców Serie A oskarżony o gwałt

0
0
Piłkarz oskarżony o napaść seksualną. Grozi mu długa odsiadka. (zdjęcie: telenord, x)

Napastnikowi Genoa CFC Albertowi Guðmundsson może grozić więzienie. Według Il Mattino, islandzki napastnik jest oskarżony o gwałt.

Obywatelka Islandii złożyła doniesienie na policję przeciwko piłkarzowi. Do rzekomego zdarzenia doszło latem ubiegłego roku: zawodnik zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym przez kobietę, którą poznał w klubie w Reykjavíku.

Guðmundsson będzie musiał stawić się przed islandzkim trybunałem tej jesieni. Jeśli zostanie uznany winnym, grożą mu poważne konsekwencje: art. 194 islandzkiego kodeksu karnego przewiduje karę pozbawienia wolności od 1 do 16 lat.

„Każdy, kto odbywa stosunek seksualny z osobą bez jej zgody, jest winny gwałtu i podlega karze pozbawienia wolności od minimum roku do maksymalnie 16 lat” – cytuje art. 194 z islandzkiego kodeksu karnego dziennik Il Giornale.

CZYTAJ: Drugi najlepszy strzelec Bundesligi zasugerował możliwą zmianę klubu tego lata

Albert Guðmundsson oskarżony o napaść na tle seksualnym w Islandii!

Guðmundsson był już wcześniej oskarżony o napaść na tle seksualnym w zeszłym roku, ale sprawa została zamknięta. Jednakże ofiara skutecznie odwołała się od wyroku i sprawa została wznowiona. Islandzka prokuratura wznowiła dochodzenie w sprawie zawodnika Genoi.

„Albert jest niewinny. Nie wydarzyło się nic nowego. To część procesu, który już znamy. Zachowujemy pełne zaufanie do wymiaru sprawiedliwości” – przekazał prawnik napastnika Genoi.

CZYTAJ: Trener Borussii Dortmund dzieli się swoimi przemyśleniami przed finałem Ligi Mistrzów

Guðmundsson miał bardzo mocny sezon, zajmując piąte miejsce w tabeli strzelców Serie A z 14 bramkami. Doszło do tego, że Islandczyk wzbudził zainteresowanie wyżej notowanych klubów. Jednak ta afera może zaprzepaścić jego karierę.