Jeden z najlepszych trenerów na świecie powiedział, że jest gotowy na stanowisko Xaviego

0
1349
Dzielenie się uśmiechami, wspomnieniami i radością, ale także pragnienie posiadania tej samej pracy. (foto: barca, twitter)

Teraz nie należy brać dosłownie wszystkiego, co mówi Pep Guardiola, kiedy zaczynają go męczyć pytania dziennikarzy na konferencjach prasowych, ale dla nas nie ma wątpliwości, że jeden z być może najlepszych trenerów na świecie jest gotowy na stanowisko Xaviego.

„Czuję, że gdybym był trenerem tutaj w City lub gdzieś indziej i zadzwoniła Barcelona, ​​poszedłbym do Barcy – powiedział Guardiola w czwartek według hiszpańskiego Sport.

Czytaj: City zarobiło ponad sto milionów na podpisaniu kontraktu z Tottenhamem

Barcelona pod wodzą Guardioli dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzów i trzykrotnie La Liga. Sam prezes Barcelony, Joan Laporta, powiedział, że chce wydobyć to, co najlepsze ze „starej” Barcy, a zatrudnienie Xaviego jako trenera było pierwszym krokiem. Nadal ciężko pracują, aby znaleźć rozwiązanie, w którym Messi wróci na Camp Nou, teraz Guardiola mówi również, że „po prostu trzeba go zapytać”.

City przed nowym rokiem przedłużyło kontrakt z Guardiolą do 2025 roku.

Xavi gra w La Liga, ale z gwiazdorskim składem, o jakim Ronaldo Koeman mógł tylko pomarzyć. Jeśli spotkanie kwalifikacyjne z Manchesterem United nie zostanie wygrane, Xavi również odpada z puli Ligi Europy.

Nawet jeśli Guardiola żartobliwie wyrzuca, że ​​„jeśli Barca zadzwoni, rzucę wszystko, co mam”, to wciąż jest to otwarte zaproszenie do Barcelony. Xavi służył klubowi jako jeden z największych graczy w historii klubu, Guardiola też nie był małym chłopcem z 384 meczami w koszulce Barcy. Różnica polega na tym, że Guardiola poprowadził Barcę na szczyt jako trener, oprócz tego, że zarządzał dwoma największymi klubami, Bayernem Monachium i Manchesterem City. Prezes klubu nigdy nie znajdzie lepszej kombinacji w trenerze Barcy.

Czytaj: Ten Hag: Jeden zawodnik jest szczególnie ważny dla sukcesu Man United