Jeden z najlepszych trenerów sezonu Premier League przedłużył kontrakt z klubem

0
0
Andoni Iraola przedłużył swoją umowę z Bournemouth. (zdjęcie: post united, x)

Hiszpański trener Andoni Iraola z Bournemouth okazał się jednym z głównych odkryć obecnego sezonu Premier League i w pełni zasługuje na nowy kontrakt.

Oficjalna strona A.F.C. Bournemouth poinformowała dziś, że klub przedłużył kontrakt Iraoli do lata 2026 roku, podczas gdy poprzednia umowa miała wygasać rok wcześniej.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt o dwa lata jako menadżer Bournemouth. „Zawodnicy wyraźnie uwierzyli w jego filozofię piłkarską, a nasi kibice naprawdę go polubili. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Andonim” – mówią władze Bournemouth.

Z kolei Iraola powiedział: „Mamy dobre doświadczenia odnośnie pierwszego sezonu w Premier League i cieszę się, że obie strony chcą kontynuować współpracę. Jestem dumny, że osiągnęliśmy rekord punktowy [w sezonie Premier League]. Gramy w trudnych rozgrywkach, z bardzo dobrym przeciwnikiem. Sezon zaczął się powoli, ale myślę, że znacznie się poprawiliśmy i gramy na właściwym poziomie i we właściwy sposób”.

CZYTAJ: Legenda Manchesteru United chce, aby Ten Hag otrzymał szansę naprawienia sytuacji

Iraola objął stanowisko głównego trenera Bournemouth zeszłego lata, zastępując Gary’ego O’Neila. Po 37 rundach „Wisienki” zajmują 11. miejsce z 48 punktami. To najlepszy wynik klubu w historii angielskiej Premier League.

41-letni hiszpański trener został nominowany do nagrody dla najlepszego menadżera sezonu w Premier League. W marcu Iraola został wybrany Menedżerem Miesiąca.

Przed dołączeniem do Bournemouth, Iraola trenował w Hiszpanii z Rayo Vallecano i CD Mirandés, a także pracował na Cyprze w AEK Larnaka.

W ostatniej rundzie Premier League, Bournemouth zmierzy się na wyjeździe z Chelsea.

CZYTAJ: Skrzydłowy Newcastle priorytetowym celem angielskiego wielkiego klubu