Jedyne trofeum którego nie podniósł Toni Kroos z Realu Madryt

0
28
Toni Kroos ma obsesję na punkcie wygrania Copa del Rey, zdjęcie: Madryt Xtra: Twitter

Niemiecki pomocnik Toni Kroos może rozgrywać swoje ostatnie miesiące w Realu Madryt, ale niezależnie od tego, czy odejdzie latem, czy nie, ma jeden ostatni cel, który chce osiągnąć w stolicy Hiszpanii.

Kroos nigdy nie wygrał Copa del Rey. Pomimo odebrania każdego innego dostępnego mu trofeum, w każdym przypadku przy wielu okazjach, Kroos konsekwentnie tracił trofeum, które Los Blancos wygrali tylko 3 razy w ciągu ostatnich 30 lat.

Dołączył z Bayernu Monachium w 2014 roku, w tym samym roku Real Madryt wygrał go po raz ostatni dzięki elektrycznemu biegowi Garetha Bale’a. Wcześniej Jose Mourinho pokonał Pepa Guardiolę i Barcelonę w finale 2011 roku, dzięki bramce Cristiano Ronaldo w dogrywce.

Zobacz jeszcze: Kolejny klub myśli o Nagelsmannie

Marca opisuje to jako swoją „obsesję” i mówi, że Kroos wielokrotnie wspominał, jak bardzo zależy mu na zdobyciu Copa del Rey, jako jedynego srebra, którego nie podniósł.

Na jego drodze stoją Barcelona i Osasuna. Istnieje wiele spekulacji na temat tego, czy będzie zaangażowany od początku meczu z Barceloną na Camp Nou, ponieważ Real Madryt chce odrobić porażkę w pierwszym meczu.

Przeczytaj także: Duża niespodzianka – Freiburg wygrał z Bayernem Monachium w Pucharze Niemiec

Może to mieć również wpływ na jego przyszłość – Kroos podpisze nową umowę tylko wtedy, gdy poczuje, że nadal jest ważną częścią drużyny.