Jérôme Rothen o postawie Lionela Messiego

0
42
Jérôme Rothen zachwyca się potencjalnym odejściem Lionela Messiego z PSG. (zdjęcie: Football Talk, Twitter)

Legenda Paris Saint-Germain, Jérôme Rothen jest zachwycony faktem, że Lionel Messi może opuścić francuski klub.

Według RMC Sport, były zawodnik AS Monaco i Paris Saint-Germain, Jérôme Rothen, wyraził swoją radość z perspektywy odejścia Lionela Messiego z PSG i powrotu do Barcelony. Oczekiwano, że Messi będzie kontynuował swoją przygodę z PSG, ale nie podpisał jeszcze przedłużenia kontraktu z francuskim klubem, co prowadzi do plotek o jego potencjalnym powrocie do swojego byłego klubu.

CZYTAJ: Kylian Mbappe i Lionel Messi muszą przyspieszyć, aby PSG uniknęło katastrofy w Ligue 1

Argentyński kapitan Lionel Messi zostanie wolnym agentem pod koniec obecnego sezonu. PSG ma nadzieję związać Messiego z nowym kontraktem we Francji, ale on jeszcze nie uzgodnił szczegółów umowy. Rothen był w przeszłości bardzo krytyczny wobec Messiego i cieszy się, że ten może niedługo odejść.

Podczas gdy PSG chce zachować jego usługi, Al-Hilal, Barcelona i Inter Miami również wyraziły zainteresowanie podpisaniem kontraktu z supergwiazdą. Jednak weteran nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości.

Jak zauważył Barca Universal, Messi odrzucił przejście do drużyny z Arabii Saudyjskiej, mimo że oferowano mu 400 milionów euro rocznie za dołączenie do nich.

Podczas gdy niektórzy fani desperacko pragną, by ich drużyny pozyskały argentyńskiego kapitana, Jérôme Rothen desperacko pragnie, by jego drużyna pozbyła się Messiego.

Rothen, znany z tego, że nie potrafi gryźć się w język, uważa, że odejście Messiego byłoby korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron. W wywiadzie dla RMC Sport, Rothen powiedział: „To dobra rzecz dla wszystkich. Nie chcemy żadnych zmian w ostatniej chwili. Do widzenia i powodzenia, Leo!”

CZYTAJ: The Independent: David Beckham wypracował fantastyczne rozwiązanie z Lionelem Messim

Na tym jednak nie skończyła się tyrada Rothena przeciwko zwycięzcy Pucharu Świata, który zarzucił mu, że wraca do Barcelony, kiedy tylko ma wolne we Francji.

Idąc o krok dalej, krytykując Messiego, Rothen dodał: „Nie reprezentowałeś koszulki Paris Saint-Germain tak, jak powinieneś. Ale nadal będziesz zapamiętany w historii futbolu. Czytałem, że Barcelona chce go sprowadzić i życzę mu wszystkiego najlepszego. Jest zakochany w mieście i klubie. Nigdy tego nie ukrywał, a kiedy tylko ma dwa wolne dni, jedzie do Barcelony… przynajmniej tam będzie i się postara.”

„Messi reprezentuje wszystko, co kocham w piłce nożnej. Jestem jednak bardzo rozczarowany jego dwoma ostatnimi sezonami w PSG. Nie tylko na boisku, ale i poza nim. Nie broni klubu i wyjeżdża do Barcelony, kiedy tylko jest to możliwe.”

CZYTAJ NA F7.PL – Córka Obamy debiutuje w roli reżyserki