Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

0
393
Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. Zdjęcie: Twitter/PZPN

Jerzy Brzęczek przestał pełnić w poniedziałek obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie. 49-latek pełnił tę funkcję od 12 lipca 2018 roku.

Ta wiadomość jest zaskoczeniem dla wielu osób. W szoku jest piłkarskie środowisko, ale i cały PZPN, bo nikt nie wiedział, że Brzęczek przestanie być selekcjonerem polskiej drużyny. Świadomości, że coś takiego się stanie, nie posiadali nawet członkowie zarządu PZPN.

Decyzja o rozstaniu z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem została podjęta jednoosobowo przez prezesa Zbigniewa Bońka. Takie uprawnienia w przypadku obsady selekcjonera prezes zapewnił sobie jeszcze podczas swojej poprzedniej kadencji.

Na stronie PZPN-u pojawił się komunikat, w którym możemy przeczytać: „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

Twitter

– Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka”.

Jak informuje Maciej Wąsowski z Przeglądu Sportowego, Jerzy Brzęczek na razie został tylko odsunięty od pracy w charakterze selekcjonera. Formalnie zwolniony zostanie w czwartek 21 stycznia na zarządzie PZPN.

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od 12 lipca 2018 roku. Prowadził naszą kadrę w 24 spotkaniach. 12 z nich wygrał, 5 zremisował, a 7 przegrał.

W grudniu, w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Jerzy Brzęczek mówił o tym, że nie ma powodów do rezygnacji, a jego samego bronią wyniki i zrealizowane cele.

– Jedyny rozsądny ruch – mówi WP SportoweFakty były reprezentant Jan Tomaszewski, który na gorąco skomentował zwolnienie Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera Biało-Czerwonych.

A Ty co o tym myślisz?

Czytaj: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk trafił do więzienia na 5 miesięcy. Za co?