Jerzy Dudek skrytykował Paulo Sousa. „Powołania są trochę absurdalne”

0
346
Jerzy Dudek nie gryzie się w język po powołaniach Paulo Sousy. „To jest niepoważne." Źródło: twitter.com/LVBETpl

Paulo Sousa podjął pierwsze ważne decyzje dotyczące polskich piłkarzy.

Trzeba przyznać, że wybór selekcjonera reprezentacji Polski wywołał mieszane uczucia wśród ekspertów. Jerzy Dudek skrytykował wybory Portugalczyka. – Najbardziej cieszą się menedżerowie – pisze w „PS”.

Portugalczyk ogłosił 35 nazwisk piłkarzy, którzy zagrają w marcowych meczach z Węgrami, Andorą i Anglią w ramach eliminacji MŚ 2022.

W kadrze znalazło się aż 8 debiutantów, przede wszystkim Michał Helik, Rafał Augustyniak, Kacper Kozłowski, Bartosz Slisz czy Karol Świderski. Za tydzień, 15 marca lista ma zostać zawężona do ok. 25 nazwisk.

Pierwsze ważne decyzje nowego selekcjonera reprezentacji Polski wywołały mieszane uczucia wśród eksprerów. Jerzy Dudek postanowił skrytykować te decyzje.

Zastanawiam się, jaki był sens ogłaszania przez Paulo Sousę listy 35 powołanych do reprezentacji zawodników, skoro wiadomo, że dziesięciu z nich odpadnie. Dla mnie to jest trochę absurdalne. Być może jest to danie niektórym nadziei i dodatkowego bodźca do pracy, ale chłopcy wyróżniający się w ekstraklasie czują, że aspirują do kadry – pisze w felietonie dla „Przeglądu Sportowego”.

Czytaj: Jerzy Dudek do selekcjonera reprezentacji Polski. „Ja bym go nie skreślał”

Dudek nie ukrywa, że powoływanie tak dużej liczby piłkarz po prostu mija się z celem. Podaje też, kto w tym momencie jest najbardziej zadowolony z wyborów portugalskiego selekcjonera. – Myślę, że najbardziej zadowoleni z takiej sytuacji będą menadżerowie. Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne – komentuje.

– Selekcjoner może zadzwonić do piłkarzy, którzy są częścią kadry U-21. Pchanie ich na siłę do niczego dobrego nie prowadzi. Wiadomo, że ludzie bardziej coś doceniają, gdy osiągną to ciężką pracą – ocenia Jerzy Dudek.

Ramowy plan marcowego zgrupowania reprezentacji Polski:

  • 21-22.03 – początek zgrupowania, zbiórka w Warszawie
  • 25.03 – mecz z Węgrami (Budapeszt)
  • 28.03 – mecz z Andorą (Warszawa)
  • 31.03 – mecz z Anglią (Londyn)

A dla Ciebie powołanie 35 zawodników przez Paulo Sousę jest absurdalne?