Jessica Springsteen członkiem norweskiego zespołu jeździeckiego „Skandinavian Vikings”

0
407
Jessica Springsteen w akcji podczas Global Champions Tour w Miami w 2019 roku. Zdjęcie: Lynne Sladky / TT NYHETSBYRÅN

Amerykańska zawodniczka Jessica Springsteen jest córką gwiazdy rocka Bruce’a Springsteena. Urodziła się w grudniu 1991 roku. W 2015 roku ukończyła Uniwersytet Duke’a w Północnej Karolinie i obecnie skacze w pełnym wymiarze godzin na międzynarodowym torze.

Jessica była narodową mistrzynią w jeździectwie, która wyróżniała się w kategorii juniorów. W 2010 roku zaczęła startować w klasach Grand Prix skoków przez przeszkody.

Jako dziecko miała kucyki na rodzinnej farmie Stone Hill w New Jersey. Beacon Hill, stajnia ciesząca się reputacją producenta mistrzostw juniorów, jest tuż obok. To tam Jessica jeździła, gdy przedzierała się przez szeregi, zanim ukończyła Grand Prix.

Po pięciu latach trenowania przez Laurę Kraut i Nicka Skeltona opuściła stocznię w USA w maju 2015 r. i osiedliła się w Holandii, gdzie prowadzi ją Edwina Tops Alexander i były olimpijczyk Jan.

Koń Vinnie, Petera Charlesa został sprzedany Jessice we wrześniu 2012 r. Jej pierwsze duże zwycięstwo z Vinniem miało miejsce w marcu 2013 r. na Zimowym Festiwalu Jeździeckim FTI, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Czytaj: Masters 2021: Hideki Matsuyama odnosi zwycięstwo w Augusta National

Jessica Springsteen z tatą Brucem i mamą Patti w Nowym Jorku w październiku 2019 roku. Zdjęcie: ANGELA WEISS / AFP

Teraz Jessica została członkiem jeździeckiego zespołu „Skandinavian Vikings”, którego właścicielem jest Norweg Bjoern Rune Gjelsten, pięciokrotny mistrz świata w formule offshore, w której ścigają się najszybsze łodzie motorowe.

Zespół będzie rywalizował w cyklu Global Champions League – jeździeckiej Lidze Mistrzów. Główna nagroda to 10 milionów dolarów.

– Jessica znalazła się w naszym zespole nie z powodu statusu swojego ojca, lecz dlatego że jest wielkim talentem tego sportu – powiedział Gjelsten.

Jessica Springsteen w akcji podczas Global Champions Tour w Miami w 2019 roku. Zdjęcie: Lynne Sladky / TT NYHETSBYRÅN

Przyznał, że zwrócił uwagę na 29-letnię Amerykankę w grudniu 2019 roku, kiedy wygrała Grand Prix Szwecji w Sztokholmie w skokach przez przeszkody. Zawody odbyły się na stadionie narodowym Friends Arena, na którym jej ojciec dał trzy koncerty.

Jest bez wątpienia jednym z najlepszych obecnych skoczków na świecie, niezależnie od tego, że jest stosunkowo młoda w tym sporcie. Poza tym jest atrakcyjną i konstruktywną dziewczyną, która staje się niezbędnym profilem dla „Scandinavian Vikings” – mówi Ghazalenst.