Jest gotowy złożyć ofertę za Masona Greenwooda

0
4
Mason Greenwood nie zamierza wracać do Manchesteru United. (zdjęcie: untited, twitter)

Besiktas przygląda się angielskiemu napastnikowi Masonowi Greenwoodowi i chce wykonać krok w stronę utalentowanego młodego napastnika.

Besiktas ma zapewnić Masonowi Greenwoodowi szansę na wznowienie kariery piłkarskiej. Angielski napastnik pauzuje od stycznia 2022 roku, bo został oskarżony o przemoc seksualną. Mancheste United wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Greenwooda. Klub potwierdził, że 21-latek nie dopuścił się zarzucanych mu czynów i był gotowy go zatrzymać.

Pomimo początkowych planów zatrzymania go, Manchester United spotkał się z ogromną reakcją kibiców na tę decyzję. Niektórzy fani grozili nawet, że przestaną wspierać klub, jeśli Greenwood otrzyma drugą szansę. Dlatego Czerwone Diabły zdecydowały się rozstać z lewonożnym napastnikiem i obecnie Greenwood nie ma dokąd pójść.

Przeczytaj także: Gary Neville krytykuje hierarchię Man Utd za „okropny” proces decyzyjny Masona Greenwooda

Wstępnie pojawiały się doniesienia, jakoby nieznany albański klub był zainteresowany usługami Greenwooda, jednak Anglik od razu odrzucił tę ofertę. Teraz Besiktas wydaje się bardziej atrakcyjnym posunięciem, biorąc pod uwagę, że może zapewnić mu także europejski futbol.

Turcja znana jest z produkcji kilku wartościowych talentów piłkarskich. Jednym z takich przykładów jest Arda Guler, który w tym sezonie przeszedł do Realu Madryt z Fenerbahce. Jeśli Besiktasowi uda się ożywić karierę Greenwooda, który jest wciąż bardzo młody, będzie to z korzyścią dla jego kariery.

Z doniesień INews wynika, że Besiktas przystąpił do wyścigu o Greenwooda. Tureccy giganci uważają, że na początek wystarczy sześciomiesięczne wypożyczenie. Jeśli 21-latek okaże się hitem, można mówić o długoterminowej umowie.

Przeczytaj także: Odmówił trenowania dla Eintrachtu Frankfurt, aby wymusić transfer do PSG

Znawcy futbolu omawiają to posunięcie, mówiąc: „Ludzie myślą, że Turcja jest łatwym wyjściem dla Greenwooda, ponieważ będzie mógł kontynuować karierę z dala od oczu opinii publicznej. Kluby jednak wiedzą, że tak nie będzie. Reporterzy przybędą z Anglii, aby śledzić jego postępy, gdziekolwiek się uda, jesteśmy tego pewni”.